Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akademi Yıldırım’a Büyük İlgi

Giriş Tarihi: 13.4.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 15:34
Akademi Yıldırım’a Büyük İlgi
Yıldırım Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Şubesi iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Akademi Yıldırım’ projesinde yazarlar ve akademisyenler öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.
Yıldırım’ı her alanda daha iyi bir noktaya getirme hedefiyle çalışmalarını hızlandıran Yıldırım Belediyesi, ‘Akademi Yıldırım’ ile ilçede eğitim gören 300 öğrenciye önemli katkılar vermeyi sürdürüyor. Akademi Yıldırım’ın öğrenciler için büyük bir imkan olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Medeniyet okulu ve bilgi-sanat şöleni olarak devam eden akademimizde gençlerimiz yaşadıkları ilçeyi, şehri, ülkeyi ve dünyayı bir medeniyet tasavvuru ile daha yakından tanıma fırsatı buluyor” dedi.
Ülkeleri güçlü kılan en önemli unsurlardan birisinin insan kaynağı olduğunu ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Avrupa ve Amerika ekonomik olarak çok iyi noktalarda; ancak bu ülkelerin sokakları mutsuz ve umutsuz gençlerle dolu. Bunun en önemli sebebi de manevi değerlerinin zayıf olmasıdır. Dolayısıyla biz tam anlamıyla güçlü bir ülke olmak istiyorsak ekonomik gücümüzün yanında manevi değerlerimizi üst noktalara taşımak zorundayız” diye konuştu.
KUŞAKLAR ARASI KÖPRÜ KURULUYOR
Genç kuşaklar ile önceki kuşakların bilgi ve birikim açısından birbirinden faydalanmasının önemine işaret eden Başkan Edebali, “Sürdürülebilir medeniyetimizi doğru tasarlayabilmemiz için birbirimizi anlamamız lazım. Böylelikle gençlerimiz toplumsal değerleri muhafaza ederek Türkiye’nin 21. yüzyılın en önemli güçlerinden biri olmasının yolunda önemli vazifeler üstlenecektir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademi Yıldırım’a Büyük İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN