Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilüfer’in Veterinerleri Öğrencileri Bilgilendirdi

Giriş Tarihi: 20.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 14:21
Nilüfer’in Veterinerleri Öğrencileri Bilgilendirdi
Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Ziraat Teknik Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi Hayvan Sağlığı Bölümü öğrencilerine seminer verdi.
Bursa Ziraat Teknik Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi Hayvan Sağlığı Bölümü tarafından düzenlenen seminere katılan Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. Mürsel Büyükçoban ve Veteriner Hekim Dr. Ayşe Yazıcı öğrencilerle bir araya geldi. Veteriner hekimlik mesleği hakkında bilgilerin paylaşıldığı seminerde Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün görevleri, sahipsiz hayvanlara nasıl yaklaşılması ve salgın hastalıklarla mücadele yöntemleri anlatıldı. Dr. Büyükçoban, her geçen gün artan sahipsiz hayvanların sayısını azaltmak için en iyi çözümün onları kısırlaştırıp aşılayarak yeniden ait oldukları yere bırakmak olduğunu belirtti.
Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün sokak hayvanları için yapmış olduğu çalışmalar ve Hayvan Bakım Tedavi Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Mürsel Büyükçoban “Dünyada bütün canlıların yaşama hakları vardır ve bu haklar kanunla korunmaktadır. Bizlere düşen görev ise onları layık oldukları şartlar altında korumaktır. Öğretmenlerinizin öncülüğünde okulunuzda başlatmış çalışmalarınızı takdir ediyor ve örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer’in Veterinerleri Öğrencileri Bilgilendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN