Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilüfer Havacılık Sporunun Merkezi Oldu

Giriş Tarihi: 28.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 14:41
Nilüfer Havacılık Sporunun Merkezi Oldu
Nilüfer Belediyesi, çok sayıda spor dalının yanı sıra havacılık sporunu da lılarla buluşturuyor.
Açılan Nilüfer Havacılık Tesisleri bugüne kadar birçok faaliyete ev sahipliği yaparken, bu spora gönül verenlerin mekanı haline geldi. Büyük küçük her yaştan tutkunların eğitim aldığı tesisler, değişik branşlarda da eğitim ve kurslara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Son olarak Nilüfer Belediyesi Havacılık Sporları ve Türk Hava Kurumu Bursa Şubesi iş birliğiyle açılan flamingo model uçak kursu, Fadıllı Nilüfer Havacılık Tesisleri’nde başladı. Toplam 4 okuldan 248 öğrencinin katıldığı kurs süresince öğrencilere yapılan model uçaklar hakkında bilgiler veriliyor, teknik bilgi ve beceri kabiliyetlerinin gelişmesine de katkı sağlanıyor.
Nilüfer Belediyesi Havacılık Sporları Sorumlusu Rasim Kuşcu, “Hedefimiz çocukların havacılık alanına merak duymaları ve en hareketli oldukları çağda spora gönül vermelerini sağlamak. Bu vesileyle çocuklarımızı en meraklı oldukları bu yaşlarda havacılıkla tanıştırıp, ileriye dönük daha büyük hayaller kurup, sonrasında hedef belirleyerek ilerlemesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu konuda bize desteklerini esirgemeyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ederim” dedi.
Model uçak kursuna destek veren Türk Hava Kurumu Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Gökgürler de, “Model uçak kursuna 248 öğrenci katılıyor. Kursta hocalarımızla beraber destek olduk. Bütün taleplerimizi yerine getirmeye çalışan bir başkanımız var. Böyle bir kompleks Bursa’da başka bir ilçede yok. Türk Hava Kurumu olarak da elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde de havacılıkla ilgili kurslar verilmeye devam ediyor. Çevre iller ve Bursa’dan birçok kursiyer temel eğitim, seviye tespit ve uçuş kursları alıyor. THK Bursa Şubesi iş birliğiyle düzenlenen kurslarda başarılı olanlara sertifika veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer Havacılık Sporunun Merkezi Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN