Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fransız Senatör Lorgeux ’ya Hayran Kaldı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:37
Fransız Senatör Lorgeux Bursa’ya Hayran Kaldı
Fransız Parlamentosu Türk-Fransız Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı ve Romorantin-Lauthenay Belediye Başkanı Fransız Senatör Jenny Lorgeux, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Senatör Lorgeux, kendisini Sümbüllü Bahçe Konağı’nda ağırlayan Başkan Dündar’a göstermiş olduğu misafirperverlik için teşekkür etti.
Daha önce kendisini ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a iade-i ziyarette bulunan Lorgeux, “Sayın başkan senatoyu ziyarete geldiğinde kendisi ile tanışma fırsatı buldum. Eşimle birlikte kendilerine bir iade-i ziyarette bulunalım istedik. Kendisi son derece samimi ve mütevazı birisi. Bugüne kadar 2 önemli özelliğini gördüm. Bunlardan ilki, gerçekçi ve çok faal olması. Ayrıca uluslararası bir düşünce ve vizyona sahip olduğunu söyleyebilirim. Kendisi ile tanışmış olmaktan son derece mutluyum” dedi.
Başkan Dündar ile birlikte Sümbüllü Bahçe Konağı’nı gezip konak hakkında bilgi alan Senatör Lorgeux, “Burası, Osmanlı mimarisini yansıtan, çok güzel bir yapı. Bu, aynı zamanda belediyenin politik isteğini gösteriyor. Türkiye gibi büyük bir ülke, zaten geçmişini onore etmek zorunda. Bu mekan da bunu gösteriyor. Restore edilerek bu günkü ihtişamlı görünümüne kavuşturulan Sümbüllü Bahçe Konağı da bunun bir tercümesi. Kendilerini kutluyorum” diye konuştu.
Konuklarını Sümbüllü Bahçe Konağı’nda ağırlayan Başkan Mustafa Dündar, aynı zamanda Romorantin Bölgesi Belediyeler Birliği Başkanı olan Senatör Lorgeux’un Türk dostu bir insan olduğunu söyledi. Başkan Dündar, “Kendileri hem belediye başkanı, hem de Fransız senatosunda Fransız-Türk Dostluk Grubu Başkan Yardımcılığını yürüten başarılı bir siyasetçi. Fransa’da bizleri temsil eden, Türk dostu bir insan. Bizim de kendileri ile iyi bir dostluğumuz var. Eşi ile birlikte bizleri ziyaret etti. Projeler hakkında da karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Bu dostluğun gelişerek sürmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransız Senatör Lorgeux Bursa’ya Hayran Kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN