Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koğukçınar Mahallesi Nefes Alacak

Giriş Tarihi: 19.6.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:59
Koğukçınar Mahallesi Nefes Alacak
Osmangazi Belediyesi, ’nın en eski mahallelerinden biri olan ve çarpık yapılaşmadan dolayı herhangi bir sosyal donatı alanının bulunamadığı Koğukçınar Mahallesi’ne meydan kazandırmaya hazırlanıyor.
Osmangazi’nin dar ve sıkışık mahallelerinin başında gelen Koğukçınar Mahallesi’nde meydan ve park yapılacak olan alanda incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bölgede toplam 12 binayı kamulaştırarak yıktıklarını ve 4 çıkmaz sokağı açtıklarını ifade etti. Yapılan kamulaştırmalarla birlikte bölgede toplam 2 bin 500 metrekare alan elde ettiklerini belirten Başkan Dündar, çevre düzenlemelerinin ardından, içerisinde yeşil alan, oturma grupları, çocuklar için oyun alanı ve fitness aletlerinin yer alacağı meydan ve park çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.
Koçukçınar Meydanı yapımı için yıkılan binalara toplam 1 milyon 500 bin lira kamulaştırma bedeli ödediklerini kaydeden Başkan Dündar, “Koğukçınar Mahallesi Bursa’nın en eski mahallelerinden birisi olmasına karşın, plansız ve çarpık yapılaşmadan dolayı vatandaşların buluşup birlikte vakit geçirebileceği bir meydanı bulunmuyor. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Koğukçınar Mahallesi’ne meydan ve park kazandırmak için çalışmalara başladık. Meydan için kamulaştırılan 12 binayı yıktık. Şuan çevre düzenleme çalışmalarını yürütüyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımız nefes alabileceği yeni bir sosyal donatı alanına kavuşacak” dedi.
Başkan Dündar ile birlikte Koğukçınar Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları inceleyen AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı da, “Geçmişten gelen köklü yapısal sorunların çözümü noktasında, Osmangazi Belediyesi yoğun bir çalışma yürütüyor. Osmangazi gibi çarpık ve plansız yapılaşmanın çok derinden yaşandığı bir bölgede park ve meydan çalışmaları yapmak hiç de kolay değil. Alan yetersizliğinden dolayı projeleri hayata geçirebilmek için kamulaştırmalar yapılıyor ve bu da projelerin bütçelerini on katına çıkartıyor. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a ilçemizi ve kentimizi güzelleştiren çalışmaları hayata geçirdiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koğukçınar Mahallesi Nefes Alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN