Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yürüme Engelli İki Kişinin Daha Yüzü Güldü

Giriş Tarihi: 25.6.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 17:50
Yürüme Engelli İki Kişinin Daha Yüzü Güldü
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yürüme engelli iki vatandaşın daha yüzünü güldürdü.
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Meclis üyeleri Halil Kurtulmuş ve Mine Kurtiş, Engelliler Koordinasyon Merkezi sorumlusu Emrullah Akçay ile birlikte Karanfil ve Kırmızıoğlu ailelerini evlerinde ziyaret etti. Başkan Çağlayan ve beraberindeki heyetin ilk durağı Karanfil ailesinin evi oldu. Burada, “Sarayların aşçısı” olarak anılan Nafi Karanfil’i ziyaret etti. Dünyanın birçok ülkesini gezen, buralarda ünlü yerlerde aşçılık yapan Nafi Karanfil, geçtiğimiz yıl Alzheimer hastalığına yakalanmış ve bacağı da kırılmıştı. Ayağını hareket ettiremediği için uzun süredir evinden çıkamayan Karanfil’in imdadına Başkan Çağlayan yetişti. Çağlayan, Karanfil’e evinden çıkarabilecek olan akülü tekerlekli sandalye hediye etti.
Çağlayan ve beraberindeki heyet Karanfil’in ardından Arapzade Mahallesi’nde ikamet eden Kırmızıoğlu ailesinin evini ziyaret etti. 1,5 yaşında geçirdiği rahatsızlıktan sonra yürüme özelliğini kaybeden 35 yaşındaki Nejdet Kırmızıoğlu’nu evinde ziyaret eden Çağlayan, aileyle bir süre sohbet etti. Kendisinin de bir engelli yakını olduğunu ifade eden Çağlayan, “Biliyorum ki hayatınızın tamamını yavrularınıza göre düzenliyorsunuz. Allah sizlere yardım etsin, sağlık versin” dedi.
Bu sırada engelli Nejdet’in Çağlayan’a karşı sevinç tepkileri herkesi mutlu etti. Ziyaret sonunda Nejdet’in hayatına yeni bir rol kazandıracak olan akülü tekerlekli sandalye Kırmızı ailesine teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yürüme Engelli İki Kişinin Daha Yüzü Güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN