Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Çin Zulmüne Tepki Eylemi

Giriş Tarihi: 2.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Bursa’da Çin Zulmüne Tepki Eylemi
Çin’in Doğu Türkistan’daki müslümanlara uyguladığı zulüm ’da gösteriyle telin edildi. Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, Türk vatandaşlarının yaşanan olaylara karşı Çin mallarını boykot etmesi gerektiğini söyledi.
Ramazan ayında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik uyguladığı zulme ve vahşete tepkiler gelmeye devam ediyor. Doğu Türkistan’da inançlarından ve yaşamlarından dolayı işkencelere maruz kalan veya öldürülen Müslümanlar için bir araya gelen Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği üyeleri, vahşeti durdurma görevinin ilk olarak Türkiye’de olduğunu söyledi. 15 gündür Çinli faşist askerlerin bölgeyi tamamen kuşatma altına aldığını ifade eden Numan Şeker, "Başörtülü kadınlarımız taciz ediliyor. Keyfi bir şekilde gözaltına alınıyorlar. Kur’an eğitimleri engelleniyor. 500 bin çocuk zorla ideolojik eğitimlere tabi tutuluyor. Mal varlıklarına keyfi bir şekilde el konuluyor. Bu zulme ve yasaklara karşı itiraz edenler ise evlerinden alınarak sokak ortalarında öldürülüyor. Bu zulme ’DUR’ demek için tüm vicdan sahiplerini ayağa kalmaya davet ediyorum" dedi.
"ÇİN MALLARINI ALMAYALIM"
Yaşanan katliama seyirci kalınmaması gerektiğini ve gereken cevabın bir şekilde verilmesi gerektiğini belirten Şeker, "Doğu Türkistan’daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için boykot çağrısı yapıyoruz. Haydi ilk olarak Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. Çin mallarına hayır diyerek tepkimizi gösterelim" diye konuştu.
Yapılan basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık uzun süre slogan atarak yaşanan zulmü kınadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’da Çin Zulmüne Tepki Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN