Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Edebali’den Esnafa Destek

Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Başkan Edebali’den Esnafa Destek
Yıldırım’ın kalkınması yolunda bölge esnafının önemli bir role sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Üretime katkı sağlayarak ilçe ekonomisini canlandıran esnafımıza desteğimiz sürecek” dedi.
‘İdeal şehir Yıldırım’ hedefinin toplumun tüm kesimlerinin paydaşlığı ile mümkün olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, dünyaca ünlü bıçaklarının üretildiği Duaçınarı Mahallesi Bıçakçılar Sitesi esnafını ziyaret etti. Bursa Bıçakçılar Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnafın, 1980’li yıllardan itibaren bugünkü yerlerinde üretime devam ettiklerini söyleyen Edebali, “Osmanlı döneminde sultanların ve ordunun bıçak ihtiyacı bölgemizde karşılanıyordu. Bu tarihi mesleğin yaşatılarak, esnafımızın el emeği göz nuru çalışmalarının değerini bulması için her türlü desteği sağlayacağız” diye konuştu.
Bıçakçılığın ekonomiye sağladığı katma değerin yanı sıra ilçenin kültürel değerlerin biri olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Babadan oğula geçen, nesiller boyunca devam ettirilen bu güzide mesleğimiz, ekonomik anlamda katkılarının yanında kadim medeniyetimizi tanıtması açısından ayrı bir önem sahip. Bursamızı, ilçemizi tanıtmak için gereken desteği vermek hepimizin görevidir” diye konuştu.
Bölgede faaliyet gösteren esnafa her türlü desteği sağlayacaklarını da sözlerine ekleyen Edebali, “Bıçakçılık mesleğimizi yaşatmak adına üretimi teşvik etmeliyiz. Esnafımıza, ürettikleri nadide ürünlerin tanıtımı başta olmak üzere, satış ve pazarlama konularında her türlü katkıyı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Edebali’den Esnafa Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN