Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rotary’nin Yeni Hizmet Yılı ’da Da Başladı

Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 9.7.2015 08:57
Rotary’nin Yeni Hizmet Yılı Bursa’da Da Başladı
Rotary 2440’ncı Bölge’nin ’daki yeni etkinlik yılı, Dönem Guvernörü Reha Akın’ın düzenlediği toplantıyla başladı.
Rotary 2440. Bölge 2015-2016 Dönem Guvernörü Dr. Reha Akın, Bursa Rotary Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda yeni dönem hedeflerini anlattı. Rotary’nin dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olduğuna vurgu yapan Akın, Uluslararası Rotary Dönem Başkanı K.R Ravindran’ın “Hizmetleriniz Dünyaya armağan olsun” sloganıyla hareket edecekleri yeni dönemde, bölgedeki bütün kulüplerin yine oldukça aktif çalışmalar yapacaklarına inandığını vurguladı.
Rotaryenlerin, ’Kendinden önce hizmet’ sloganı ile hareket ettiğini ve bu amaca uygun projeler geliştirdiklerini belirten Akın, “Bu yıl bölge projesi olarak çocuklarda trafik bilinci oluşturmak amacıyla bir dizi etkinliklerimiz olacak. Kulüplerimizden de bu projeye destek bekliyoruz” diye konuştu.
Akın, Türkiye’de trafik terörünün büyük acılara yol açtığını vurguladı. Son 10 yılda meydana gelen trafik kazalarında 42 bin 447 kişi öldüğünü, 2 milyon 26 bin 986 kişinin yaralandığını belirten Akın, “Araştırmalar her gün 10’dan fazla insanımızın kazalarda öldüğünü yüzlerce insanımızın yaralandığını veya sakat kaldığını ortaya koyuyor. Bu kazaların maddi kaybı da milyarlarla ifade ediliyor” dedi.
Meydana gelen kazaların yüzde 90’ına yakın kısmının sürücü hatalarından kaynaklandığını belirten Akın, “Rotary 2440. Bölge’nin faaliyet gösterdiği tüm il ve ilçelerde trafik bilinci oluşturmak için projeler hazırladık. Çeşitli kurum ve kuruluşlarla ortaklaşa bu projeleri hayata geçireceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rotary’nin Yeni Hizmet Yılı Bursa’da Da Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN