Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Motosikletlere Sıkı Denetim

Giriş Tarihi: 9.7.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Motosikletlere Sıkı Denetim
’nın İnegöl ilçesinde motosikletlere sıkı denetim uygulanıyor.
Son günlerde yüksek ses çıkaran, hız yaparak trafiği tehlikeye düşüren motosiklet ve otomobil sürücüleri ile ilgili artan ihbarlar üzerine İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü denetimlerini yoğunlaştırdı. Havaların ısınması ile birlikte İnegöl’ün vazgeçilmez ulaşım aracı olan motosikletlerin piyasaya çıkması ile olası kazaların önüne geçebilmek, can ve mal kayıplarını önlemek için alarma geçen emniyet ekipleri, sürücülere yönelik kapsamlı uygulamalar yapıyor.
Gün içerisinde ve iftardan sonra özellikle şehir merkezinde uygulamalar yapan İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, denetimlerde motosikletleri en ince ayrıntısına kadar inceliyor. Ehliyetten, sürücünün kaskına kadar kontrol eden trafik ekipleri, ehliyetsiz, ruhsatsız, plakasız ve şasi numarası olmayan motosikletleri trafikten men ediyor. Ekipler, özellikle meydana gelebilecek kazalara yönelik motosikletler üzerinde titizlikle çalışan, son günlerde ciddi oranda artış gösteren motosiklet hırsızlığının da önüne geçmeyi hedefliyor. Evrakları eksik olan motosikletler trafikten men edilirken, ehliyetsiz sürücüler hakkında da gerekli cezai işlem uygulanıyor.
2 GÜNDE AĞIR CEZA
İnegöl İlçe Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan, 2 gün içerisinde 160 motosikletin denetlendiğini, 15 sürücüye sürücü belgesi olmaması, 8 kişiye kask kullanmadığından cezai işlem uygulandığını, 7 motosikletin trafikten men edildiğini bildirdi. Uygulama ve denetlemelere ek olarak halkın yoğun ihbar ve şikayetleri doğrultusunda, çevreyi rahatsız eden, tehlikeli araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren motosiklet sürücülerinin ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarına sebep olduğuna işaret eden Müdür Kaplan, ailelerden, sürücü belgesiz veya yetersiz sürücü belgesi olan çocuklarına araçlarını vermemeleri, verdikleri takdirde kullanana bin 462 TL, mal sahibine de ayrıca bin 462 TL ceza uygulandığını belirterek, “Her trafik kuralı, en az bir hayat kadar değerlidir. Trafik kurallarına saygı, insanlığa saygıdır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Motosikletlere Sıkı Denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN