Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım’da Muhtelif Alanlara Kedi Ve Kuş Evi

Giriş Tarihi: 10.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Yıldırım’da Muhtelif Alanlara Kedi Ve Kuş Evi
Yıldırım Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının yem ile su sorununu çözmek için önemli bir adım attı ve ilçedeki parklara kuşlar için özel tasarlanmış yuvalar yerleştirdi.
İnsan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere yerleştirilen kuş evleri Yıldırım’daki parklara ayrı bir güzellik katıyor. Hayatın içerisinde hayvanların da yaşama hakkı olduğunun altın çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali “Emirsultan Cami, Yeşil Cami ve Yıldırım Külliyesi’ne 3 adet büyük boy, muhtelif park ve yeşil alanlara 200 adet orta boy ve 100 adet küçük boy kuş evi belediye ekiplerince yerleştirildi. 30 adet kedi evi de Yıldırım’ın yeşil alanlarında bulunan uygun noktalara yaptırıldı” diye konuştu.
Hayvanlara karşı duyarlılığın artarak devam edeceğini de belirten Başkan Edebali, “Hayvan barınağımızda kapasite yettiğince sahipsiz hayvanlarımızı koruma altında tuttuktan sonra gönüllü ailelerin bakımına teslim ediyoruz. Öte yandan Emirsultan Meydanı, Kaplıkaya Cazibe Merkezi alt girişi ve belediyemiz önünde geri dönüşebilen malzemelerle çalışan otomatik hayvan yemlikleri mevcut. Yıldırım’ın çeşitli yerlerinde yine hayvanların beslenme ve su ihtiyaçlarını gidermeleri için yem ve su kapları bulunuyor” ifadelerini kullandı.
Edebali, amaçlarının çevre ve hayvanlara duyarlı projeleri sürdürmek olduğunu da söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım’da Muhtelif Alanlara Kedi Ve Kuş Evi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN