’da Torbacılar Ve Hapçılara Çok Daha Yakın Takip

Giriş Tarihi: 14.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Bursa’da Torbacılar Ve Hapçılara Çok Daha Yakın Takip
’nın uyuşturucu konusundaki kanayan yarası Meydancık, Kızyakup ve Selimzade Mahalleleri’nde emniyet ve büyükşehir belediyesinin güvenlik tedbirleri büyük çapta işe yaradı. Daha önce torbacıların ve uyuşturucu almak için gelip gidenlerin cirit attığı mahalleler temizlendi, büyükşehir belediyesi de bütün sokakları mobese sistemiyle donattı. Narkotik polisinin yaptığı başarılı çalışmalarla 6 ayda 723 kişi yakalandı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında Meydancık, Kız Yakup ve Selimzade mahallelerinde huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla yapılan protokol kapsamında, söz konusu alanlara Mobese sistemi kurularak devreye alındı.
Meydancık, Kızyakup ve Selimzade Mahallelerinde konumlandırılan 9’u hareketli toplam 32 adet son teknoloji IP kameralar Bursa Mobese Merkezinden 7/24 canlı olarak takip edilerek kaydedilebiliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesince yapılan bu projede diğer Mobese noktalarından farklı olarak panolar kaldırım yerine, direkler üzerine monte edildi. Bu özelliği ile Bursa’da bu şekilde yapılan ilk proje olma özelliğini taşıyor. Ayrıca, proje kapsamındaki Mobese noktalarında konumlandırılan uzaktan kontrollü PLC cihazlar ve bu işe özel yazılmış bir program vasıtasıyla enerji ve internet kesintileri, kamera ve direklere müdahale olayları Mobese Merkezinden anlık olarak takip ediliyor ve merkezde sesli ve görsel alarm oluşturulabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa’da Torbacılar Ve Hapçılara Çok Daha Yakın Takip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN