Müezzinoğlu Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 15.7.2015 23:38 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:45
Müezzinoğlu Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ’da görev yapan basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi.
Doburca Sosyal Tesisleri’nde basın mensuplarıyla iftarda bir araya gelen Müezzinoğlu, yaptığı konuşmada, 7 Haziran’da seçmenin "Önümüzdeki dönemde başarabilirseniz paylaşarak yönetin ülkeyi" dediğini söyledi. Sandığın iki temel mesajı olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, "Seçmenin yüzde 41’lik büyük bir çoğunluğu, AK Parti’den vazgeçmediği, ülkenin yönetiminde ana sorumluluğun AK Parti’de olması gerektiği, gelecek dönemin de yine belirleyicisinin AK Parti olması gerektiği yönünde güçlü bir mesaj verdi" diye konuştu.
Seçmenin ikinci mesajının AK Parti’nin yönetimde artık tek başına değil, paylaşılacak bir yönetimi bu ülkenin demokrasi kültürü ve yönetim anlayışına yerleştirmesi yönünde olduğunu bildiren Müezzinoğlu, şöyle devam etti: "Ve dedi ki ’Yüzde 60’lık bloksunuz, balonu da şişiriyorsunuz şişirdiğiniz balonla bir görelim ne yapacaksınız.’ Son günlerde gördük ki kendilerini bu yüzde 60’lık blok gibi gösterenler, birlikte bir cacık yapamadıklarını millete gösterdiler. Aynı akşam meclis başkanını ilan edenler, yine aynı akşam birlikte hükümet kurmayı ilan edenler veya ertesi günlerde Türkiye’nin dinamikleriyle ilgili ne kadar güçlü yön vereceklerini ilan edenler, esasında aynı akşam kavga yarışında. ’Biz yan yana durmayız, biz senden destek almayız, sen olursan ben olmam’ gibi cümleleri ertesi gün telaffuz etmeye başladılar. Gerçi bunu toparlayabilmek için ellerinde olmayanı da birbirlerine pas etmeye çalıştılar. Sanki başbakanlık kendi ukdesinde, ’Başbakanlığı sana verelim’ gibi ikramda bulunmaya başladılar. O da olmadı, ’dönüşümlü başbakanlık’ gibi cümleler telaffuz ettiler, sanki 23 Nisan koltukları gibi. O da olmadı."
AK Parti’nin 7 Haziran akşamından beri yine milletle beraber yürüdüğünü belirten Müezzinoğlu, AK Parti’nin milletin hak ve hukukunu koruyarak, milli iradenin yarınlarının bugünden daha güçlü olabilmesi için belirlediği yol haritasını izlemeye devam ettiğini ifade etti.
AK Parti’nin süreç boyunca yol haritasını şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşarak ilerlediğini belirten Müezzinoğlu, üç siyasi partiye de siyasi ahlak çerçevesinde bir mesafeyle yolculuğa devam ettiklerini anlattı. Müezzinoğlu, "Ümit ediyorum ki bu ülkenin yarınlarına katkı sağlamaya hazırlıklı bir partiyle 3-4 hafta içinde bir koalisyon kurulur. Ülkenin önemli sorunları var. Muhalefetteki diğer sorumluluk üstlenmesi gereken partiler, bu sorumluluklardan kaçarsa, son 5 haftadır sergiledikleri gibi istikrarsız, ’Bana millet muhalefet verdi’, 15 yıldır muhalefettesin. Hep muhalefette kalma gibi mi bir yol? Hep muhalefette kalacaksan o zaman niye siyasettesin? Millet diyor ki ’Bak burada sana da bir pay var. Bu payı sahiplen ve burada kendini göster. Belki yarın tek başına iktidar olursun.’ Ama böyle bir hazırlık, dert yoksa o zaman da devamlı muhalefette kalma rahatlığıyla siyaseten ülke ve millete hizmet edemezsin. Önümüzdeki 3 haftadan ümitvar olmak istiyoruz" dedi.
Koalisyon kurma sürecinden başarıyla çıkılamadığı takdirde erken seçim yapılacağına işaret eden Müezzinoğlu, "Süreç, sağduyu, sorumluluk duygusu ve ülkenin yarınlarıyla ilgili taşın altına elini sokma değil gövdenle birlikte gidebilme iradesini bekliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müezzinoğlu Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN