Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonlar Yıldırım’da

Giriş Tarihi: 15.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Şampiyonlar Yıldırım’da
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Avrupa ve Türkiye şampiyonlukları bulunan Yıldırım Belediyespor’un yeni transferleri satranççı kardeşler Fatma Övgüm İnce ve Safiye Öykü İnce’yi makamında ağırladı.
Yıldırım’ı ulusal ve uluslararası sporda ‘marka şehir’ konumuna getirmek için çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım Belediyespor bünyesinde yeni kurulan satranç şubesinin şampiyon sporcularını makamında kabul etti. Avrupa Şampiyonu Fatma Övgüm İnce ve Türkiye Şampiyonu Safiye Öykü İnce’ye ziyarette, Yıldırım Belediye Spor Kulübü Başkanı İlhami Aydın, antrenörleri Yurdanur İnce ve Ferhat Kuru eşlik etti. Şampiyon sporcuların Yıldırım’ın tanıtımında önemli görevler üstleneceğini söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Fatma Övgüm ve Safiye Öykü kardeşler, ilçemizin sportif anlamda kalkınmasında rol sahibi olacaklardır. Şehrimizden yeni şampiyonların çıkmasına öncülük edeceklerdir” dedi.
Satrancın özellikle çocukların kişisel gelişiminde olumlu katkılar sağladığını belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Çocuklarımızın düşünen, planlayan ve uygulayan bireyler olması adına satrançın önemi çok büyük. Bu spor aynı zamanda bireyin mantıklı düşünmesini, analiz yapmasını ve planlı yaşamasını sağlar. Bizim de öncelikli isteğimiz çocuklarımızın her alanda tam donanımlı yetişmeleri ve geleceğe umutla bakmalarıdır” diye konuştu.
Yıldırım’ın kalkınmasının geleceğin teminatı gençlerin elinde olduğunu da vurgulayan Başkan Edebali, “İlçemizde yaşayan 250 bini aşkın gencimizi başta spor olmak üzere sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. ‘İdeal şehir Yıldırım’ hedefini bu sayede en kısa sürede gerçekleştireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Milli sporcularla satranç da oynayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, Avrupa ve Türkiye şampiyonu Fatma Övgüm ve Safiye Öykü’ye bisiklet hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonlar Yıldırım’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN