Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım Belediyesi Sel Mağdurlarını Unutmadı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Yıldırım Belediyesi Sel Mağdurlarını Unutmadı
Fidyekızık’ta yaşanan selde evleri zarar gören vatandaşları ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Oluşturduğumuz kaynak ile buradaki insanlarımıza yardımlarda bulunarak, onların yaralarına merhem olmaya çalıştık” dedi.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 7 Haziran’da aşırı yağışlar dolayısı ile sel felaketinin yaşandığı Fidyekızık’ı ziyaret etti. Zarar gören konutlarda incelemelerde bulunan Başkan Edebali, vatandaşların sorunlarını dinledi. Sel felaketi sonrası kriz merkezi oluşturulduğunu hatırlatan Edebali, “Yaşanan afetin ardından bölgedeki hayatın normale dönmesi ve ortaya çıkan sorunların giderilmesi için seferberlik başlattık. Belediyemizin tüm ekipleri, insanlarımızın uğradığı zararları telafi etmek için günlerce aralıksız çalıştı. Yıldırım Kaymakamlığı, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile ele ele verdik. Bir taraftan fiziki sorunlar giderilirken diğer taraftan da bölgede hasar tespit çalışması yapıldı” dedi.
"DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK"
Evleri hasar gören vatandaşların mağduriyetini gidermek ve maddi destek sağlamak için bir fon oluşturulduğunu da hatırlatan Edebali, “Belediye olarak sokaklarda, caddelerde oluşan hasarları giderdik. Olayın yaşandığı günden bu yana Fen İşleri ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz başta olmak üzere bütün ekiplerimiz Ramazan Ayı boyunca bölgedeki insanlarımıza destek olmak için yoğun bir mesai harcadı. Bir taraftan fiziki düzenlemeler hızla devam ederken diğer taraftan sıcak yemeklerine varıncaya kadar her anlamda desteğimiz sürdü. Sel felaketinin yaşandığı dönemde hasar tespit çalışmalarının ardından vatandaşlarımıza maddi destek amacıyla bir fon oluşturmuştuk. Bu fon marifetiyle oluşturduğumuz kaynak ile bu gün insanlarımıza nakdi yardımlarda bulunduk. Böylece Bayram öncesi insanlarımızın yaralarına merhem olmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de bölgedeki insanlarımıza destek olmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım Belediyesi Sel Mağdurlarını Unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN