Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kenya’daki Yetimler Sahipsiz Değil

Giriş Tarihi: 23.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Kenya’daki Yetimler Sahipsiz Değil
lı hayırsever iş adamının Kenya’da yaptırdığı yetimhane iki yüz elli yetime ev sahipliği yapacak.
Topraklarında dünyanın en büyük iki mülteci kampı bulunan Kenya, komşusu olduğu Somali’den on binlerce mülteciye ev sahipliği yapıyor. Büyük bir kısmı Türkiye’den giden çok sayıda yardımın yetersiz kaldığı Somalililer, Somali sınırına yakın bölgede iç karışıklıklardan da olumsuz etkileniyor. Çatışmalarda annesini babasını kaybeden on binlerce yetim de yine bu kamplarda perişan bir vaziyette yaşıyor.
Bursalı hayırsever iş adamı Mehmet Fındıkkaya, bu yetimlere karşı ilgisiz kalmayarak Kenya’daki Dabaab eyaletinde bir yetimhane yaptırmaya karar verdi. Annesi Aysel Fındıkkaya ve vefat eden babası Şerif Fındıkkaya’nın isimlerini verdiği yetimhanenin temelleri geçtiğimiz günlerde atıldı. 250 yetimi barındıracak yetimhanede ilkokuldan lise çağına kadar öğrencilerin hem bakımı yapılacak, hem eğitim verilecek.
Deniz Feneri Derneği aracılığıyla yetimhaneyi yaptıracak olan Şerif Fındıkkaya, “Yaptırdığımız Aysel ve Şerif Fındıkkaya Yetim Külliyesi’nin ve yetimlerle ilgili yapılan bütün hizmetlerin hayırlı olmasını,yetimlerimizin sıkıntılarının giderilmesine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenya’daki Yetimler Sahipsiz Değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN