Osmangazi’den Dev Eğitim Kompleksi

Giriş Tarihi: 23.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Osmangazi’den Dev Eğitim Kompleksi
Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye’nin tek çatı altında inşa edilen en büyük okulu Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi’nin kaba inşaatı bitti. Selçuklu dönemi ve günümüz mimarisi harmanlanarak inşa edilen okul, yerli ve yanancı binlerce öğrenciyi yetiştirecek.
Hamitler Mahallesinde toplam 21 bin 402 metrekare alana inşa edilen Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi’nde çalışmalar devam ediyor. Kaba inşaatının tamamlandığı, ince işçiliklerin devam ettiği okul inşaatını gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Gençlerimiz, daha güzel ve daha modern şartlarda eğitim görmesi için inşa ettiğimiz 30 derslik ve 450 yatak kapasiteli okulumuz, derslikleriyle, spor salonuyla, yemekhanesi ve yurduyla birlikte öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünülerek inşa edilen önemli bir eğitim yuvası olacak” dedi.
Osmangazi Belediyesi olarak eğitim alanında önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı gençlerimize yönelik yaptığımız yatırımlar her zaman önceliğimiz oldu. Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi de, gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına eğitim alanında yaptığımız en büyük bütçeli projelerden birisi. Yatakhanesi, yemekhanesi, kapalı ve açık spor salonu, konferans salonu ve kafeteryaları ile bir eğitim kompleksi olacak. Yerli ve yabancı binlerce öğrenciye hizmet verecek olan bu okulumuzun kaba inşaatı tamamlandı. Şu anda ince işçilikler dediğimiz dış cephe giydirmesi ve sıva çalışmaları devam ediyor. İnşallah çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak okulumuzu öğrencilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi’den Dev Eğitim Kompleksi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN