Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım’da Çocuk Parkları Yenilendi

Giriş Tarihi: 23.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Yıldırım’da Çocuk Parkları Yenilendi
Yıldırım Belediyesi, ilçedeki çocuk oyun parklarında bulunan kullanılamaz durumdaki ekipmanları yeniledi.
Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mimarsinan Mahallesi Engelsiz Parkı’nda ve Ulus Mahallesi Çocuk Parkı’nda tahrip edilen ekipmanları yenileri ile değiştirdi. Akçağlayan Spor Parkı’nda hasar gören spor aletleri ile Ertuğrulgazi Mahallesi Gazi Parkı’nda yıpranan banklar da belediye ekiplerince yenilendi.
Kentlerdeki hızlı yapılaşma ile çocukların oyun oynayabileceği parklar ve yeşil alanların azalmasına dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali “Teknolojinin gelişmesiyle de çocuklar bilgisayar, internet ve akıllı telefonların esiri olarak sokakta oynamaktan koptular. Bisiklete binen, parklarda oynayan çocuk görüntüleri artık yok denecek kadar az” dedi.
Çocukların parklarda arkadaşlık duyguları ile büyümelerini arzu ettiğini belirten Başkan Edebali, “Çocuklarımızın parklarda oynayarak sosyalleşmesini, toplumun bir parçası olmalarını ve teknoloji selinden kurtulup çocukluklarını yaşamalarını sağlamak için belediye olarak parklar yapmaya ve hasar gören parklardaki ekipmanları ekiplerimizce yenilemeye gayret gösteriyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım’da Çocuk Parkları Yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN