Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite-belediye İş Birliği Güçleniyor

Giriş Tarihi: 4.8.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 4.8.2015 21:40
Üniversite-belediye İş Birliği Güçleniyor
Uludağ Üniversitesi, kent dinamikleriyle ortak akıl toplantılarını sürdürüyor.
Daha önce çeşitli sivil toplum kuruluşları, medya ve kuruluşlarla bir araya gelerek Uludağ Üniversite’sinden beklentilerini alan ve üniversite-kent iş birliğini daha verimli hale getirmek isteyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, şimdi de ilçe belediyeleriyle bir toplantı yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı toplantıda, ilçe belediye başkanları ve temsilcileri Uludağ Üniversitesi’nden beklentilerini ve iş birliği tekliflerini dile getirdi.
İlçe belediye başkanları, ağırlıklı olarak üniversitenin ilçelerde kurulan meslek yüksekokullarının yörelerine önemli katkılarda bulunduğunu, bunu daha da ileri seviyeye taşımak istediklerini bildirdi.
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üniversite olarak ara eleman yetiştiren meslek yüksekokullarının hedeflenen Türkiye’yi yaratmadaki önemine dikkat çekti. Prof. Dr. Ulcay, ilçelerin ve ülkenin gelişmesi için üniversite olarak gerek akademik gerek maddi anlamda her türlü yardıma hazır olduklarını, ancak bürokrasiyle zaman kaybetmeden ve proje bazlı öneriler beklediklerini ifade etti. Teklif ve talepleri tek tek not alan Ulcay, “Kaybedecek zamanımız ve heba edilecek kaynağımız yok. Büyük resmi görerek ve yapılacakları planlayarak elimizdeki kaynakları en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilçe belediyelerine her konuda destek ve katkıya hazır olduklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite-belediye İş Birliği Güçleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN