Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Yıldırım’ın İnşaası Sürüyor

Giriş Tarihi: 2.10.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:53
Yeni Yıldırım’ın İnşaası Sürüyor
Yıldırım Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirmek için çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyor. Yıldırım Belediyesi mahallelerde yenileme çalışmalarına devam ediyor. Arabayatağı Camii’ne çevre düzenlemesi ile abdesthane yapıldı. Caminin avlusunda kalan trafo ise hemen karşıda bulunan metruk binanın yerine inşa edilecek.
Arabayatağı Merkez Camii’nin çevre düzenlemesi yapıldı. Ayrıca camiye yeni bir abdesthane kazandırıldı. Önceden cami avlusunda kötü bir görüntü oluşturan trafo binası da kaldırılarak cami avlusu genişletildi. Trafo, caminin karşısında Beşiktaş Çıkmazı’nda bulunan metruk binanın yerine inşa edilecek.
Cami düzenlemesinin açılması ve metruk binanın yıkımı münasebetiyle cami önünde tören düzenlendi. Törene AK Parti milletvekilleri Zekeriya Birkan, Cemalettin Kani Torun, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yıldırım’ın çehresinin bu çalışmalarla değişeceğini belirten Edebali, “Arabayatağı Mekez Camii’nin çevre düzenlemesinin açılış töreni için bir araya geldik. Arkadaşlarımız güzel bir çalışmayla burayı daha güzel ve insanların sohbet edebileceği bir hale getirdi. Caminin içinde bulunan trafo yıllardır sıkıntı teşkil ediyordu. Avluyu genişletmek için trafoyu kamulaştırmasını yaptığımız binanın yerine yapacağız. Böylece cami daha geniş ve ferah bir alana kavuşmuş olacak. Bizim her mahalle için tasarladığımız mahalle ekonomik kalkınma programları var. Bu kalkınma programları kapsamında yolun altında bulunan mahallelerimize kent meydanları yapacağız. Buralara kültürel, sosyal ve ticari fonksiyonlar ilave edeceğiz. Böylelikle mahallerimiz yeni modern görünümlere kavuşacaklar. Bu çalışmaları yaparken şehrin bütünüyle mahalle ölçeğini kapsayan tutarlı bir dönüşüm yapıyoruz. Her mahalleye kendi penceresinden bakıyoruz. Bu Yıldırım’ın 69 mahallesi için geçerlidir. Yapacağımız çalışmalar bir bütün içinde. Tüm parçaları yan yana koyduğumuzda gerçek Yıldırım fotoğrafı ortaya çıkacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Yıldırım’ın İnşaası Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN