Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Öğrenciler Mimarlık Rozetini Taktı

Giriş Tarihi: 6.10.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 10:08
Yeni Öğrenciler Mimarlık Rozetini Taktı
Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin yeni öğrencileri düzenlenen tören ile rozetlerini taktı.
Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, 1. sınıf öğrencilerini bölümü sevdirmek ve mesleğe özendirmek amacıyla ‘Rozet Takma Töreni’ gerçekleştirildi. Mimarlık Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Selami Aydın, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, akademik kadro ve yeni öğrenciler katıldı. Törende yeni öğrencilere seslenen Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğrencilik hayatının dengeli götürülmesi gerektiğinin altını çizdi. Rektör Ulcay, “Sizler yükseköğretimin birinci basamağındasınız. Hayata atılmanın birinci aşamasındasınız. Hayat sadece dersten ibaret değil. Sosyal yaşantınız da olması gerekiyor. Fakat bunu dengeli götürmelisiniz. Hayat sadece çalışmaktan ibaret değil. Fakat çalışmadan da yapılacak bir iş değil. Sizler anne babalarınızın bizlere emanetisiniz. Üniversite ilgili her türlü sorununuzda kapım sizlere açık olacak. Hiç çekinmeden bana gelip, derdinizi paylaşabilirsiniz” dedi.
SADECE MEZUN VEREN ÜNİVERSİTE OLMAYACAĞIZ
Günümüzde şehirlerin bile yarış içerisinde yer aldığına dikkati çeken Rektör Ulcay, “Üniversiteler de aynı yarışa girdi. Bizler de hem ülkemizde hem de dünyada belli alanlarda yarışıyoruz. Üniversite bazında bizleri ilk sırada göremeyebilirsiniz. Ancak alan ve bölüm bazlı bakacak olduğumuzda dünyada da belli bir sırada üniversitemizi görebilirsiniz. Her bölümde çok iyi olmak mümkün değil. Bizler en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Göreve geldiğimizde ‘3. Nesil Üniversite’ sloganını ortaya koyduk. Bu slogan bizim bakış açımızı ve vizyonumuzu ortaya koyuyor. Sadece eğitim veren ve öğrencisini mezun eden üniversite olmak istemiyoruz. Artık üniversitemizde geliştirdiğimiz herhangi bir projeyi, ürünü yada hizmeti ticari bazlı pazarlayabilmemiz gerekiyor. 2 bin 500 akademisyeni olan bir üniversiteden bahsediyoruz. Elimizde çok büyük bir potansiyel var. Bugün Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bizzat kendi aldığı 96 patenti bulunuyor. Bizler bu patentleri satmak ve bir katma değer oluşturmak zorundayız” diye konuştu.
“BİZ REKTÖRÜN YÜZÜNÜ GÖREMEZDİK, SİZLER ÇOK ŞANSLISINIZ”
Bursa Vali Yardımcısı Selami Aydın ise kendisinin de Uludağ Üniversitesi’nde bir yıl öğrenci olarak bulunduğunu kaydetti. O zamanlar rektörün yüzünü bile göremediğinin altını çizen Vali Yardımcısı Selami Aydın, “Görüyorum ki bugün Uludağ Üniversitesi’nde her şey çok değişmiş. Sizler Rektör ile hocalarınız ile uzun vakitler geçirebiliyorsunuz. Bu çok güzel bir gelişme. Lütfen kıymetini bilin ve üniversitenize zaman ayırın. Derslerinize çok iyi çalışın. Bakış açınızı geliştirin. Ülkenize ve mesleğinize faydalı birer vatandaş olarak bu okullardan mezun olun” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Mimarlık Fakültesi’ne yeni başlayan öğrencilere rozetleri takıldı. Vali Yardımcısı Selami Aydın ve UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, törenin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Öğrenciler Mimarlık Rozetini Taktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN