Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayi Odaklı Mezuniyet Projesine TÜBİTAK Ödülü

Giriş Tarihi: 20.10.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 12:42
Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, verimlilik ve insan odaklı yeni bir fabrika içi lojistik sisteminin tasarım ve yönetimini içeren projeleriyle TÜBİTAK Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışmasında üçüncülük ödülü aldı.
Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri Aslı Sebatlı ve Duygu Eker’den oluşan proje ekibi, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca düzenlenen 2241/B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması’nda “Süreç” kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. Türkiye genelinde 296 projenin başvuruda bulunduğu yarışmada, “İç Milk-run Sisteminin Kurulumu” başlıklı proje, Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin “Bütünleşik Sistem Tasarımı projesi” kapsamında tamamen üniversite-sanayi iş birliğini esas alınarak gerçekleştirildi.
Verimlilik ve insan odaklı yeni bir fabrika içi lojistik sisteminin tasarım ve yönetimini içeren ve akademik danışmanlığı Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları Doç. Dr. Fatih Çavdur ve Dr. Tülin İnkaya tarafından yapılan çalışma, 9-11 Eylül 2015 tarihlerinde ODTÜ’de düzenlenen 35. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongresi’nde de bildiri olarak sunulmuştu.
Farklı kategorilerde toplam 24 çalışmanın ödüle layık görüldüğü yarışmada Uludağ Üniversitesi öğrencileri üçüncülük ödülünü Hacettepe Üniversitesi Kongre Merkezi Oditoryum’da yapılan ödül töreninde aldı. TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmalarında bilimsel değerlendirmeyi geçen 100 çalışma Hacettepe Üniversitesi Sergi Salonu’nda teşhir edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayi Odaklı Mezuniyet Projesine TÜBİTAK Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN