Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Şiir Akşamları

Giriş Tarihi: 21.2.2015 13:28
Çanakkale’de Şiir Akşamları
deniz zaferinin 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Uluslararası Çanakkale Şiir Akşamları"nda Türk dünyasının şairleri buluştu.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çanakkale Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü, kademi Şiir Ailesi ve Uluslararası Kültür Dil ve Edebiyat Derneği iş birliğiyle düzenlenen geceye 12 Türk cumhuriyetinden 14 şair ve 2 aşık katıldı. 3 şair ise hava muhalefetleri sebebiyle gelemedi. Geceye Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Enver Aydın, Sahil Güvenlik Komutanı SG Albay Hasan Tunay, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Defterdar Mustafa Işık, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çanakkale’de bu yıl 6’ncısı düzenlenen şiir akşamları ile sanata verilen önemin görüldüğünü ifade eden Vali Ahmet Çınar, insanın şiirle duygularını ve kendisini en iyi şekilde ifade ettiğini söyledi.
Ozan Nihat ve Aşık Ayten Gülçınar, sazlarıyla salonu dolduranları hem coşturdu, hem duygulandırdı. Şiir akşamlarına İzmir’den Hava Köseoğlu, Şerife Çınar, Tokat’tan Osman Baş, Ankara’dan Uğur Kılıç, Ramazan Özyurt, Adapazarı’ndan Ömer Emecan, Çanakkale’den Mustafa Berçin, Ali Osman Işık, Gürkan Çil ve Işık İşgüden, Azerbaycan’dan Mehmet İsmail, Memmet Demircioğlu, Kerkük’ten Şemsettin Kuzeci, Kosova’dan Cemail Tunalıgil katılarak, şiirlerini okudu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale’de Şiir Akşamları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN