Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Proje Yarışması Hazırlıkları Başladı

Giriş Tarihi: 21.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Proje Yarışması Hazırlıkları Başladı
46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması Eskişehir Bölge Finali Sergisi hazırlık toplantısı, Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Bora Kaşlı, Ar-ge Birimi Tübitak Projeleri Sorumlusu Derya Girgin Sarıdaş, Ar-ge biriminde görevli öğretmenler, geçmiş yıllarda Tübitak proje yarışmalarında derece alan projelerin koordinatör öğretmenleri ve bu yıl düzenlenen 46. Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Proje yarışmasında Eskişehir Bölge Finali Sergisi’ne katılmaya hak kazanan projelerin koordinatör öğretmenleri katıldı. Toplantıda 30 Mart 2015 ve 2 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan Eskişehir Bölge Finali Sergisi’ne katılacak projelerle ilgili bilgi alışverişi yapıldı. Ulaşım, konaklama ve sergi standlarının kurulması konuları görüşüldü.
46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması’na il genelinde yapılan 172 proje başvurusundan 8 tanesi Eskişehir Bölge Sergisi’ne katılmaya hak kazandı. Merkez Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gelibolu Anadolu Lisesi ikişer proje ile Fen Lisesi, Çanakkale Özel Fen Lisesi, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birer proje ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olan Bölge Finali Sergisi’ ne katılacaklar. Bilgisayar, biyoloji, coğrafya, fizik, kimya, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih ve Türk dili ve edebiyatı dallarında projelerin katıldığı yarışmada bölge finali sonrasında her daldan dereceye giren projeler Türkiye genelinde düzenlenecek finale katılacaklar. İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş toplantı sonunda, proje hazırlayan öğrencileri ve onları destekleyen ailelerini, öğrencilere rehberlik eden öğretmen ve okul yöneticilerini yürekten tebrik ettiğini belirterek, Eskişehir Bölge Finalleri Sergisi’nde başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Proje Yarışması Hazırlıkları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN