Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savaşları Kutlamalarını Rekor Sayıda Gazeteci İzleyecek

Giriş Tarihi: 20.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 16:31
Savaşları’nın 100. yılının kutlanacağı 24-25 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenecek törenleri izlemek üzere rekor sayıda gazeteci başvuru yaptı.
Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl törenlerini izlemek üzere bin 100 gazeteci akredite oldu. Törenleri görüntülemek ve haberleştirmek isteyen medya çalışanlarının dünyanın değişik ülkelerinden Çanakkale’ye geleceğini söyleyen Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli, “Geçtiğimiz yıl 230 gazeteci arkadaşımızın izlediği törenlere bu yıl beklendiği gibi rekor sayıda ilgi oldu. Sayının büyüklüğünün anlaşılması için Şampiyonlar Ligi finalinin 770 gazeteci tarafından izlendiğini söylemek yeterli olacaktır” dedi.
Kurum olarak akredite işlemlerini yaklaşık 15 gün sürdürdüklerini ifade eden Dereli, “Artık işlemlerimizi sonlandırdık. Medya mensuplarının görev alanlarında rahat bir çalışma ortamı bulabilmeleriyle ilgili ön hazırlıkları bitirdik. Son kontrolleri yeniledikten sonra hazırlıklarımız bitecek. Bundan sonrası törenlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirecek gazeteci arkadaşlarımıza kalıyor” diye konuştu.
Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli, bu yılın sadece akredite sayısıyla değil, katılımla da farklı olacağının altını çizerek, 14 farklı uyruktan gazetecinin törenleri takip etmek istediğini söyledi. Dereli, 100. yıl törenlerinde Çin, Fransa, İtalya, Polonya, Bulgaristan, Kanada, ABD, Azerbaycan, Almanya, Irak, Avustralya, Yeni Zelanda ve İngiltere’den gelecek medya mensuplarının çalışma yapacağını belirtti. Kendilerinin de 22 personelle görev yapacaklarını hatırlatan Dereli, “Çanakkale törenlerini izleyecek gazetecileri Eceabat İskelesi’nden toplu şekilde, Şehitler Abidesi, İngiliz Anıtı, Fransız Anıtı, Anzak Koyu, Avustralya Anıtı, 57. Alay Şehitliği ve Yeni Zelanda Anıtı olmak üzere 7 farklı tören alanına ayrı ayrı intikal ettireceğiz. Kargaşa olmaması ve basın mensubu arkadaşlarımızın bu tarihi güne şahitlik ederken işlerini rahat yapabilmeleri için elimizden geleni yapacağız. BYEGM personeli, Eceabat İskelesi’nde kurulacak basın çadırında gazetecilere yardımcı olacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale Savaşları Kutlamalarını Rekor Sayıda Gazeteci İzleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN