Gökçeada’da Farklı 19 Mayıs Paneli

Giriş Tarihi: 20.5.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 10:12
Gökçeada’da Farklı 19 Mayıs Paneli
’nin Gökçeada ilçesinde, Gökçeada Belediyesi tarafından, Belediye Başkanı Ünal Çetin ile ÇOMÜ Öğretim Elemanı Gökhan Bayram’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Atatürk ve Gençlik’ konulu renkli bir panel düzenledi. Panelde bilgiler verildi, şiir yarışması düzenlendi, pasta kesildi ve ilizyon gösterileri yapıldı.
Gökçeada Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Gençlik Festivali kapsamında ‘Atatürk ve Gençlik’ konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Elemanı Gökhan Bayram katıldı. 19 Mayısın önemi, Atatürk’ün gençliğe bakışı, Atatürk’ün gençlik dönemleri, bugünkü gençlik ve gençliğin yapması gerekenlere değinilen panelde tarihi bilgiler ve Atatürk ile ilgili anılar paylaşıldı.
Panel renkli anlara da sahne oldu. Atatürk’ün gençliğinin konuşulduğu bölümde, Atatürk’ün üzerine şiirin etkisine değinilince Gökhan Bayram tarafından seyirciler arasında Atatürk konulu şiir yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılanlara yemek ödülü verildi. Akla ve bilime vurgu yapılan panelde, yapılan illüzyonlarla sorgulamanın neden önemli olduğunun önemine dikkat çekildi. Panelin sonunda 19 Mayıs’ın aynı zamanda Atatürk’ün doğum günü olduğu belirtilerek Belediye Başkanı Ünal Çetin ve sahneye alınan bir grup gençle doğum günü pastası kesildi. Programın sonunda Başkan Çetin tarafından, ÇOMÜ Öğretim Elemanı Gökhan Bayram’a plaket sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçeada’da Farklı 19 Mayıs Paneli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN