Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Misafir Öğrencilerden Anadolu Turu

Giriş Tarihi: 18.6.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Misafir Öğrencilerden Anadolu Turu
onsekiz Mart Üniversitesinde eğitim gören yabancı öğrenciler, İzmir, Konya ve Bursa’da tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.
Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından desteklenen "Gençler El Ele Aydınlık Geleceğe" projesi kapsamında ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğu ile birlikte organize ettiği Anadolu Turu Programı İzmir, Efes, Konya ve Bursa şehirlerini kapsayan gezi programı 14-17 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. Misafir öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program, 14 Haziran 2015 pazar 01.00’da İzmir’ hareket ile başladı. İzmir’de Kemer altı çarşısı, Konak Meydanı ve kordon boyunda vakit geçiren öğrenciler tarihi Hisar Camiini ziyaret ettiler. İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği’ni de ziyaret eden topluluk öğleden sonra Efes antik kentine geçtiler. 15 Haziran 2015 Pazartesi günü Mevlana’nın Şehri Konya’ya giden misafir öğrenciler burada Alaeddin Tepesi ve Camii , Mevlana Türbesi İplikçi Camii ziyaret edildi. Ardından Şehir turu yapıldı. İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneğinde misafir olarak konakladıktan sonra Bursa’ya hareket ettiler. 16 Haziran 2015 Salı günü Bursa’da Emir Sultan Türbesi, Koza Hanı, Tarihi Irgandı Çarşılı Köprüsü ve Ulu Camiini ziyaret eden misafir öğrencilere Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneğinin gönüllüleri rehberlik etti. Gezi, Çanakkale’ye dönüş ile noktalandı.
Etkinliği gerçekleştiren Çanakkale Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ahmet Arıcan, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrencilerin katıldığı programa destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığına, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yücel Acer’e, Rektör Danışmanı Mirza Tokpınar hocaya, ÇOMÜ Uluslararası Öğrenci Topluluğuna ve bizlere rehberlik etmelerinin yanında her türlü desteği veren İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneğine, Konya’da İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneğine ve Bursa’daki İpekyolu Uluslararası Öğrenci derneğine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Misafir Öğrencilerden Anadolu Turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN