Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hız Limitleri Değişti, Cezalar Ardı Ardına Geldi

Giriş Tarihi: 19.6.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 11:31
Hız Limitleri Değişti, Cezalar Ardı Ardına Geldi
’de, şehir içerisindeki bazı bölgelerde, otomobiller için 70 Km olan hız limiti, İl Trafik Komisyonu Kararıyla 50 Km’ye düşürüldü. Polis ekipleri, yaptıkları uygulamalarda, düzenlemeden habersiz olan sürücülere adeta ceza yağdırdı. Çanakkale’de 1 günde 154 araç sürücüsüne, çeşitli kural ihlallerinden 40 Bin TL’ye yakın para cezası kesildi.
Çanakkale’de, Atatürk Caddesi Bölge Trafik İstasyonu Önü ve Troya Caddesi üzerinde, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında otomobiller için 70 Km’ye yükseltilen hız sınırı, İl Trafik Komisyonu kararıyla, geçtiğimiz hafta içerisinde yeniden 50 Km’ye düşürüldü. Bölgede, uyarı tabelaları yenilendi, yol üzerinde yapılan boyamalarla da 70 olan hız limitinin 50’ye düşürüldüğü belirtildi. Buna rağmen bir çok sürücü, hem EDS hem de mobil radarla yapılan uygulamalarda ceza yemekten kurtulamadı. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü, sadece dün, aralarında hız denetiminin de bulunduğu çeşitli kural ihlallerinden 154 araç sürücüsüne toplamda 39 bin 923 TL para cezası uyguladı. Bu miktarın 13 bin 194 lirası şehir içinde yapılan uygulamalarda kesildi.
Öte yandan, hız limitlerinin değiştiğinden haberleri olmadığını söyleyen bazı sürücüler, uygulanan cezalarla adeta şok oldu. Troya caddesinde, daha önceki uygulamayla hız limitleri içerisinde sayılan 75 Km hızla radara giren bir sürücü, ’hız sınırını yüzde 30’dan fazla aştığı’ gerekçesiyle kesilen 391 TL’lik para cezasını görünce şaşkına döndü. Bir çok vatandaş ise sosyal medya hesaplarından uygulamayı eleştirdi. Özellikle Troya caddesi ve Bölge Trafik Önünde, 50 km hız limiti uygulamasının trafiğin akışını olumsuz etkilediğini savunan bazı vatandaş, hız limitlerinin tekrar yükseltilmesini istedi. İl Trafik Komisyonu, belirtilen bölgede açılan alışveriş merkezleri, bölge civarında artan konut ve eğitim binaları, yazlık bölgelerdeki nüfus artışı gibi nedenlerle bu iki cadde üzerinde araç ve yaya yoğunluğunun trafik güvenliğini olumsuz etkilememesi ve düzenli bir trafik akışının sağlanabilmesi adına hız sınırının 50 km’ye düşürülmesine karar vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hız Limitleri Değişti, Cezalar Ardı Ardına Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN