Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsane Şarkıyı Klarnetle Yorumladı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Efsane Şarkıyı Klarnetle Yorumladı
li genç müzisyen Ozan Karademir, 1941 yılında Consuelo Velazquez’in 25 yaşındayken yazdığı İspanyolca şarkı olan ‘Besame Mucho’ isimli parçaya, klarnetiyle farklı bir yorum getirdi.
Farklı armonik yapılara sahip olan şarkılara olan merakı nedeniyle Besame Mucho adlı parçayı klarnetiyle seslendirdiğini belirten genç müzisyen Ozan Karademir, “Parçayı çalma sebebimiz, benim çok farklı armonik yapılara sahip olan parçalara hevesimden ve onları merak etmemden ortaya çıktı. Farklı tarzda olan müzikleri seviyorum. Bunları klarnetle duyurmak hoşuma gidiyor. Onları çaldığımda mutlu olabiliyorum. Bu parçayı da yıllar önce ülkemizin yaşayan efsane klarnetçisi Mustafa Kandıralı, yıllar önce bunu çok güzel bir şekilde yorumlamış. Bizde ondan feyiz alarak, günümüzün değerli klarnetçilerinden Hüsnü Şenlendirici ve Şükrü Kavacı gibi üstatlarımızdan feyiz alarak parçayı yorumlamaya çalıştık. Ayrıca, Türk sanat müziği soundunda, biraz daha arabik gibi soundlar ekledik ve perküsyonlarla güzel bir parça ortaya çıktı. Klipini de çektik, çokta güzel oldu. Besame Mucho İspanyolca bir parça. Bunun Türkçe anlamı da ‘beni çok öp’ demek. Klibin sonunda da gördüğünüz gibi Sezen arkadaşımda beni öpüyor ve bu şekilde de canlandırabildik. Parçanın ambiyansına uygun oldu. İnşallah daha güzel parçalarla devam edeceğiz. Yani, batı soundundaki eserleri Türk müziğinde buluşturmaya çalışıyoruz. Bu bizim çok hoşumuza gidiyor. İnşallah daha güzel eserlerde sizlerle olacak” dedi.
KLİP ÇEKİMLERİ ÇANAKKALE’NİN TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİNDE YAPILDI
Bu zamana kadar çektiği klipler arasında en keyiflisinin ‘Besame Mucho’ çalışması olduğunu belirten prodüksiyon ve stüdyo sahibi olan yönetmen Kuzey Kumsal, çekimleri ise Çanakkale’nin tarihi ve turistik yerlerinde yaptıklarını söyledi. Kumsal, “Çanakkale’de bu zamana kadar yaptığım klipler arasında en keyif aldığım kliplerden biri oldu diyebilirim. Zaten Ozan, çok önceden tanıdığım bir kardeşim olduğu için böyle bir fikirle bana geldiği zaman ben çok mutlu oldum. Böyle olduğu zaman bizzat yönetmenliğini ben kendim yaptım ve koltuğa kimseyi oturtmadım. Çekim ve kurgusunda birebir yardımcı oldum. Çok eğlendik. Çekim zamanlarımız zaten çok güzel geçti. Keyifli bir çekim oldu. Adaya gittik, Kilitbahir’de çekimlerimiz oldu. Biraz böyle eski İspanyol havasını yansıtmaya çalıştık. Sisler ve dumanlarla Ağır Roman havası katmaya çalıştık. Ben çok eğlendim kendi adıma. Ekip arkadaşlarımı da teşekkür ederim” diye konuştu.
Türkçesi ‘Beni Çok Öp’ olan ‘Besame Mucho’ isimli eser, birçok şarkıcının, özellikle de Beatles’in albümünü süsleyen parçalar arasında yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsane Şarkıyı Klarnetle Yorumladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN