Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzka Açılış Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 20:32
Kuzka Açılış Toplantısı Yapıldı
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 2015 yılı destek programları açılış toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara 2015 yılı proje teklif çağrıları hakkında bilgiler verildi.
Kuzka Genel Sekreteri Ramazan Çağlar, "Bugün itibariyle 20,5 milyon liralık bir kaynağı 3 ilimizin kamu ve özel sektörünün kullanımına açmış bulunuyoruz" dedi.
"Önemli miktarda göç veren bölgemiz büyükşehirlerin yanı başında olmasının dezavantajını yaşıyor" diyen Çağlar, "Kent ve kır nüfusu oranlarının birbirine yakın olduğu bölgemizde ekonomi; tarım ve temel ticari faaliyetler ağırlıklı bir yapı arz ediyor. Bölgemizin gelişme potansiyelini ihracat ve turizm sektöründe görüyoruz. Ajans olarak bundan sonra tasarlayacağımız faaliyetleri bu iki ana ayak üzerinde bina etmeye çalışacağız. Ancak ihracat ve turizmdeki ilerlemenin bölgemize tersine göçü başlatacağını düşünüyoruz.Biz sadece ihracat ve turizm projelerine değil her projeye kıymet veriyor ve dikkatle yaklaşıyoruz. Bize verilen kamu kaynağını çok dikkatle kullanmaya ve maksimum faydayı almaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten de nitelikli proje hazırlama çağrısında bulundu.
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan da 12 Milyon TL bütçeli İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı (İKAP2) ile KOBİ statüsündeki Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmelerin rekabet güçlerinin artırılmasını amaçladıklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzka Açılış Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN