Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ Başkanı Turan ’da

Giriş Tarihi: 26.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 23:44
TOKİ Başkanı Turan Çankırı’da
’daki Kentsel Dönüşüm Projelerini inceleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, Çankırı’yı örnek bir kent yapacaklarını söyledi.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turanve kurum yetkilileri, Çankırı Belediyesi tarafından planlanan Kentsel Dönüşüm Projelerini incelemek üzere Çankırı’ya geldi. Çankırı Kale’sinde Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından karşılanan Turan, kale altında devam eden çalışmaları gözlemledi.
TOKİ Başkanı Turan’a kale altında devam çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı İrfan Dinç, yıkım çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve TOKİ tarafından yapılan ihalenin onayı için beklediklerini söyledi.
Turan’ı Çankırı’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Dinç, ’’ İnşallah TOKİ, yeni projelerimizi, yerel mimari kullanılan yeni konsepti ile inşa edecek. Bu anlamda TOKİ birikimi ile Çankırı’ya büyük katkı verecek’’ diye konuştu.
ÇANKIRI’YI ÖRNEK İL HALİNE GETİRECEĞİZ
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’da 2.Etap Kentsel Dönüşüm çalışmaları ve diğer projeleri incelemek için Çankırı’ya geldiğini belirterek, ’’İnşallah bir, bir buçuk ay içerisinde, Çankırı’nın yöresel mimarisinden esinlenmiş, yöresel dinamikleri de barındıran ve yatay bir mimari ile inşa edeceğimiz projelere başlayacağız. Bu konu ile ilgili olarak belediye başkanımız ile görüştük. Çok kısa bir süre içerisinde Çankırı’yı örnek bir il haline getireceğiz’’ diye konuştu.
İkili kale altında devam eden çalışmaların ardından Tuzlu Bağları mevkiinde yapılan TOKİ Konutlarını, Kırkevler Kentsel Dönüşüm Alanını ve süt fabrikasının arkasında konut yapılması planlanan alanlarda incelemelerde bulundu.
İncelemelerin ardından Başkan Dinç, Ergün Turan’a çeşitli hediyeler takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ Başkanı Turan Çankırı’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN