Ticaret Borsası Yönetimi İftarda Buluştu

Giriş Tarihi: 25.6.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
Çankırı Ticaret Borsası Yönetimi İftarda Buluştu
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ak, kalifiye eleman ihtiyacının ülkenin en önemli sorunlarından birisi olduğunu söyledi.
Çankırı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ak, ekonomiden siyasete, koalisyon senaryolarından gündeme dair birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.
Çankırı Ticaret Borsası’nda düzenlediği iftar programında meclis üyeleri ve gazeteciler ile bir araya gelen Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ak, kalifiye eleman ihtiyacının ülkenin en büyük sıkıntıları arasında yer aldığını belirterek, bu sıkıntının üretici ve yatırımcıyı zora soktuğunu anlattı.
Gazetecilerden gelen sorular üzerine 7 Haziran seçimlerini değerlendiren Ak, kendilerinin siyasetle ilgilenmediklerini ifade ederek, "Biz iş dünyasıyız, ekonomi dünyasıyız, siyasetle çok işimiz yok. Sandıkta vatandaşlarımız kimseye tek başına iktidar yetkisi vermedi, partilerin bir araya gelip uzlaşma yapmasını istedi. Bizim için A parti seçilmiş, B parti seçilmiş fark etmez. İş dünyası için önemli olan sistemin düzgün ilerlemesidir. Siyasi konularda çok fazla açıklama yapmak istemiyorum. TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ’koalisyon kurulmalı, ülke iktidarsız kalmasın’ söylemlerini sonuna kadar destekliyoruz" ifadelerini kullandı.
Ülke ekonomisini güçlendirmek için çalıştıklarını ifade eden Ak, bu anlamda ihracatın önemli olduğunu vurguladı.
Çankırı Ticaret Borsası olarak 2 yıl önce göreve başladıklarını hatırlatan Ak, "Biz yeni bir yönetim sayılırız, ama çok genç ve azimliyiz. Bu anlamda göreve seçilişimizin 2. yılındayız. Borsamız çalışma alanı içinde bulunan ilimizin hububat ambarı olarak addedilen Kızılırmak’ta üretici ve tüketiciyi bir araya getirmek, hububat, bakliyat üreticilerine ve hububat ticareti ile iştigal eden üyelerine kolaylık sağlamak amacıyla; 11 bin 755 m2 borsa mülkiyetinde bulunan arazi üzerine 60 ton elektronik kantar, satış salonu, ürün depolama alanı ve modern laboratuar ile elektronik alt yapılar oluşturduk ve çalışmalara başladık. Bu projenin bize maliyeti yaklaşık 550 bin lira olacak" dedi.
Çerkeş Belediyesi ile ortaklaşa bir proje geliştireceklerini dile getiren Ak, Çerkeş’e bir hayvan borsası oluşturacaklarını ve üyelerine daha kaliteli hizmet sunacaklarını vurguladı.
İftar programının ardından Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Ak, katılımcılara teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankırı Ticaret Borsası Yönetimi İftarda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN