Sungurlu’da Okul Servisleri Denetlendi

Giriş Tarihi: 5.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 11:57
Sungurlu’da Okul Servisleri Denetlendi
m’un Sungurlu ilçesinde çeşitli güzergahlarda taşımalı eğitim okul servis araçlarını denetledi.
Yapılan denetimde, servis araçlarının Milli Eğitim Bakanlığı Taşımalı İlköğretim Yönetmeliği ve Okul Servis Araçları Yönetmeliğine uyup uymadığına bakıldı. Servisler teker teker durdurulurken, durdurulan hiçbir araçta trafikte can güvenliği açısından oldukça öneme sahip olan, emniyet kemerinin sürücü ve öğrenciler tarafından takmadığı tespit edildi. Şube Müdürü Şaban Atlı, denetlenen her araçta teker teker sürücü ve öğrencilere emniyet kemerlerini taktırdıktan sonra servislerin hareket etmesine izin verdi.
Öğrencilere emniyet kemerinin faydalarını anlatan Atlı, bundan sonra araca biner binmez kemerlerini takacakları ve evlerine ulaşıncaya kadar çıkartmayacakları konusunda her bir öğrenciden söz aldı.
Denetimde ayrıca servislerin yangın söndürme tüplerine dikkat edildi. Araçların çoğunluğunda yangın tüplerinin ulaşılması en zor yer olan bagajda ve sabitlenmiş şekilde olduğunu gören Şube Müdürü Atlı, yangın söndürme tüplerini söktürüp aracın içinde kolay erişilebilecek bir yere almalarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sungurlu’da Okul Servisleri Denetlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN