Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kargı Esnaf Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

Giriş Tarihi: 29.3.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 29.3.2015 20:05
Kargı Esnaf Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı
m’un Kargı ilçesinde Esnaf Kefalet Kooperatifi genel kurulu yapıldı.
Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapılan genel kurula 437 üyeden 276’sı katıldı. Divan başkanlığını 10. Bölge Birlik Başkanı Vedat Canbek yaptı. Kongrede bir açılış konuşması yapan Kargı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Helvacı, toplantıya katılan tüm üyelere hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, ‘Bu bir genel kuruldur, seçim değildir’ diyerek seçim olmaması için üyelere göndermede bulundu.
Helvacının konuşmasının ardından gündeme geçildi. Divan başkanı Vedat Canbek üyelere, ‘Gündeme madde ilave etmek isteyen var mı?’ diye sordu. Bunun üzerine üyelerden Orhan Camcı, 2017 yılında yapılacak olan kooperatif başkanlığı seçiminin yapılması için gündeme seçim maddesinin eklenmesi için önerge verdi. Divan başkanı Canbek verilen önergeyi üyelerin oylamasına sundu. Yapılan oylamada 276 üyeden 65’i seçim yapılmasını isterken 211 üye ise seçim yapılmasını istemedi.
Divan başkanının sonucu açıklaması üzerine seçim yapılmasını isteyen üyeler salonu terk etmeye başladı. Üyelerin salonu terk ettiği gören divan başkanı Canbek, "Arkadaşlar bu bir genel kuruldur. Lütfen rica ediyorum. Nereye gidiyorsunuz. Biz burada misafiriz, siz bırakıp gidiyorsunuz. Lütfen oturun. Yaptığınız ayıp" diyerek salonu terk eden üyelere tepki gösterdi.
Gündem maddelerinin okunmasının ardından genel kurul sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kargı Esnaf Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN