Kamyoncu Esnafına Modern Garaj

Giriş Tarihi: 23.5.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 01:56
Kamyoncu Esnafına Modern Garaj
m Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi düzenlenen törenle hizmete girdi.
Akkent mahallesinde 38 dönüm arazi kurulan tesis 3 milyon TL’ye mal oldu. Tesisin açılışına Çorum Valisi Ahmet Kara, AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Çorum milletvekili Cahit Bağcı, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, AK Parti Çorum milletvekili adayı İlksen Ceritoğlu, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Anaç, Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve esnaflar katıldı.
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Çorum’da güzel bir eserin ortaya çıktığını belirterek, Bu güzel eserin yapılmasında katkıda bulunan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye teşekkürler. Esnafıyla bütünleşti. Belediye başkanlarımız her ilde ve ilçede esnafıyla bütünleşsin. Esnaf ve sanatkarla birleşen belediye başkanları büyük mesafe alıp o insanları kazanmasını bilmişlerdir” dedi.
Türkiye’de 1.5 milyon şoför esnafının olduğunu açıklayan Apaydın, Türkiye’yi Avrupa ve Asya’ya taşıyan kamyoncularımızın çok büyük sorunlarının olduğunu belirterek, zor şartlar altında hizmet verdiklerini belirtti.
Bazı yasal mevzuatlar nedeniyle üyelerine hak ettikleri hizmeti verememenin üzüntüsü içerisinde olduklarını dile getiren Apaydın, vatana, millete, toprağa sahip çıkarak işlerini yapmaya devam edeceklerini belirtti.
ESNAFIMIZLA BİRLİKTE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra esnaflarla birlikte olmaya, birlikte yürümeye devam edeceklerini açıkladı.
Esnafın kıymetini bilenlerden olduklarını dile getiren Başkan Külcü, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar tüm kazanımların altında esnafların katkılarının bulunduğunu dile getirdi.
Konuşmasında şoför ve nakliyeci esnafına da seslenen Külcü, “Dün mazeret üretmek mümkündü artık bugün mazeret üretilemez. Kamyoncu kardeşimizin kamyonunu veya çekicisini apartman önüne park ettiğini görüyorduk. Kent kültürü oluşturmak istiyorsak, daha medeni tutum ortaya koymak, daha şehirli bir yaşam inşa etmek istiyorsak dünki alışkanlıklarımızı devam ettirme şansına sahip değiliz. Bir tane daha isterseniz yaparız. Siz isteyin biz gerekli adımları atalım. 250 bin kardeşiniz adına, kamyonlarını, TIR’larınızı, iş makinelerinizi, apartmanların önüne çekmeyin. Bu modern ve gelişmiş bir şehre yakışmıyor” diye konuştu.
Milletin özü olan esnafla el ele olanların, beraber yürümeyi becerenlerin iyi bir yönetim sergilediğini ifade eden Külcü, Türkiye’nin bir çok şehir belediyesinin yapamadığı otobüs, minibüs meselesini de çözdüklerinin altını çizdi.
Yapılanların bir sevdanın eseri olduğunu anlatan Külcü, “Yıllar yılı mikrofonu aldılar eline cek-caklarla yaparak sonunu getiremediler. Amacımız gök kubbede hoş sada bırakmak. Bunu yapabildik mi kendimizi millet adına bahtiyar sayacağız. Güzel eserler yaptık, güzel eserler inşa ettik. Bundan sonrada koşmaya koşturmaya milleti sevindirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
AK Parti Çorum milletvekili Salim Uslu ise, bazı çevrelerin partilerine yönelik “bunlar hizmet bilmez” yönünde eleştiriler yönettiğini belirterek, “Bazıları bize hizmet bilmez diyormuş. Biz siyaset bilmeyiz hizmeti biliriz. Milletimizin huzuruna gittiğimizde de başımız dik şekilde hesap vermesini biliriz. Ayak oyunu bilmeyiz, oy devşirmeyi bilmeyiz, biz hizmeti biliriz. Söz veririz yerine getiririz” ifadelerini kullandı.
Bölünmüş yollarla birlikte ulaşımda bir rahatlamanın yaşandığını dile getiren Uslu, bölünmüş yollarla birlikte bir taraftan maliyetler azalırken, diğe taraftan kazalarda düşüş ve zaman tasarrufunun sağlandığını sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından sitenin açılışı protokol üyeleri tarafından yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamyoncu Esnafına Modern Garaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN