Başkan Şahiner’den Anlamlı Yardım

Giriş Tarihi: 4.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Başkan Şahiner’den Anlamlı Yardım
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 2 yıldır Hastalığına derman arayan ve kendisine alzheimer ve demans hastalığı teşhisi konulan Ebuzer Gerçekcioğlu’nu ziyaret etti.
Bahçelievler Mahallesinde oturan Gerçekcioğlu’nun yakınları yardımı olmadan ayağa kalkamayan Ebuzer Gerçekcioğlu için Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den tekerlekli sandalye talebinde bulundular. Bu isteği geri çevirmeyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner tekerlekli sandalyeyi aynı gün aldırtıp Gerçekcioğlu’nun evine götürdü.
Başkan Şahiner’i karşılarında tekerlekli sandalye ve çeşitli hediyelerle gören ailenin mutlulukları gözlerden kaçmadı. Hasta ve hasta yakınlarıyla bir süre sohbet eden Başkan Şahiner, ziyaretteki amaçlarının, rahatsızlıkları nedeniyle gününü evde geçiren hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret ederek onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek olduğunu söyledi.
Başkan Şahiner, "Sağlık insanın sahip olduğu en büyük hazinedir. Bazen beklenmedik hastalıklar ve kazalar insan hayatını önemli ölçüde etkiliyor. Ama hayata küsmeden, en olumsuz şartlarda bile hep yapılabilecek güzel şeylerin olduğunu düşünerek hareket etmek gerekir” dedi.
Hastaları ziyaret etmenin önemine değinen Başkan Şahiner, “Biz annemizden babamızdan hasta olanı, yaşlıları ziyaret etmeyi gördük. Hastalara ve yaşlılara yaptığımız ziyaretler bizim kültürümüzün en güzel göreneklerinden biri. Bizi bir yapıyor, birbirimize yaklaştırıyor” dedi.
Allah’ım Ebuzer Gerçekcioğlu kardeşimize en kısa zamanda acil şifalar versin diyen Şahiner, "Hemşerilerimin iyi gününde ve kötü gününde yanında olmaya devam edeceğim. Hizmet gönül işidir. Belediyecilik dua almaktır" diye konuştu.
Evlerine gelerek yardımda bulunan, ziyaret eden Başkan Şahiner’e nazik davranışı için memnuniyetini dile getiren Gerçekcioğlu ailesi, başkan Şahiner’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Şahiner’den Anlamlı Yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN