Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den Kınama

Giriş Tarihi: 4.7.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den Kınama
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Doğu Türkistan’da yaşanan katliamları kınayarak, bunların soykırım olduğunu söyledi.
Başkan Şahiner konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Doğu Türkistan’da, oruç tutan Müslüman kardeşlerimize yönelik yapılan baskı ve engellemeler had safhaya ulaşmıştır. Bölgedeki Müslümanlar dini vecibelerini yerine getirememekte, oruçlarını tutamamakta, namazlarını kılamamaktadır. Müslüman erkekler sakal bırakamamakta, kadınların başörtüsü takması yasaklanmaktadır. Çin Devleti’nin en büyük asimilasyon politikalarından birine maruz kalan Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türkler her türlü işkenceye maruz kalmakta ve katledilmektedirler" dedi
Başkan Şahiner, "On bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın maddi manevi huzurla dolu günlerini yaşamaya çalıyoruz. Ancak Ata Yurdumuz Doğu Türkistan’da Soydaşlarımız katledilmektedir. Yıllardır Uygur Türkleri acımasızca bir Çin zulmüne maruz kalmaktadır. Türk olmanın potansiyel suçlu şeklinde nitelendirildiği bölgede, her gün yeni bir insani dram yaşanmaktadır. Daha yedi yaşını doldurmamış çocukların sokak ortasında tekmelenmesi, sopalarla dövülmesi, vücutlarında sigara söndürülmesi nasıl görmezden gelinebilir? Üniversite öğrencilerinin Çinli kolluk kuvvetleri veya onların destekçileri tarafından akıl almaz işkencelerden geçirildikten sonra kafalarının taşla ezilerek katledilmesine Dünya nasıl seyirci kalabilmektedir? Türk olduğunu ifade eden hamile kadınların karınları deşilerek yavrularının çıkarılmasına İnsan Hakları savunucuları neden ses çıkarmamaktadır? Zindanlardaki Müslüman Türk kadınlarına önce aklın almayacağı çirkeflikleri yapan sonra da tecavüz eden insan azmanlarına kadın hakları dernekleri neden isyan etmemektedir. Mübarek Ramazan Ayının hürmetine kardeşlerimize dua edelim. Her platformda gücümüz yettiğince savunalım ve hatırlatalım. Unutmayalım ki bu saldırılar, sınırlarımızdaki kargaşaya sebep olanlar haçlı zihniyetinin bir sonucudur. Hilalin ışığının haçlı gölgesinde kalmaması ve daima parlaması için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Müslüman Türk’ün ahının yerde kalmamasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. ”ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN