35. Uluslararası Hitit Fuar Ve Festivali

Giriş Tarihi: 22.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
35. Uluslararası Hitit Fuar Ve Festivali
m Belediyesi, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından bugün başlayacak olan 35. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali etkinliklerini iptal etti.
34 yıldır aralıksız olarak devam eden Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’nin saldırının ardından Çorum Belediyesi, daha önce eğlence programlarını fuar programından çıkarırken, dün de festivali programının tamamını iptal etmişti. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Hancılar Et Lokantası’nda fuar için kente gelen yerli ve yabancı konuklarla kahvaltıda bir araya geldi.
Heyetlerle beraber olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Başkan Muzaffer Külcü, “Keşke bu programımızı başından hayal ettiğimiz, planladığımız gibi sizlerde yola çıkarken gönlünüzden geçtiği gibi tamamlamak mümkün olsaydı. Ülkemizde birkaç gün önce çok elim bir olay yaşandı. Bir terörist saldırı yaşadık. 40 civarında insanımız hayatını kaybetti. Yüzlerce yaralı insan var. Böyle bir psikolojik ortamda eğlence programları tertip etmek içimizden gelen, kişisel olarak da, toplumsal olarak da kabullenebileceğimiz bir durum elbette değildi. Bu sebeple eğlence programlarımızı iptal ettik. Bunun için sizlerden özür diliyoruz. Şuanda 6 ekibimiz burada. İnşallah önümüzdeki yllarda daha mutlu huzurlu mutlu günlerde misafir etmek istiyoruz” dedi.
Başkan Külcü, misafir ekiplere kentteki tarihi ve turistik yerleri gezdirileceğini sözlerine ekledi. Konuşmanın ardından ekipler Başkan Külcü’ye hediye takdiminde bulundular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
35. Uluslararası Hitit Fuar Ve Festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN