Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Instagram gerçek hayata ışınlanıyor

Instagram ve Twitter üzerinden paylaşılan fotoğraflar, günün birinde odanızı veya ofisinizi süsleyecek heyecan verici tasarımlara dönüşebilir. Social Print Studio tam da bu iş için harekete geçiyor. Ancak yaptıkları sadece bu değil, insanlara durup bir dinleme şansı verirken, farklı bir akımın öncülüğünü yaparak dayatılan yaşam tarzına karşı farklı bir duruş sergiliyor

Giriş Tarihi: 12.1.2013
PrIntstagram gibi farklı bir yaklaşımın öncülüğünü yapan grup, Instagram'ın para kazanmaya çalışan aklının tersi bir tutum sergiliyor. Geçtiğimiz günlerde Instagramın elindeki fotoğraf arşivi nakite dönüştürmeye çalışması herkese internet şirketlerinin sosyal sorumluluk için yapılanmadığını gösterdi.

ÇEKTİKLERİN AVUCUNDA
İşte Social Print Studio tam da bu anda, çektiklerini fiziksel karşılığı olan ürünlere dönüştürüyor. Aslında en güzel özelliği belki de çektiğiniz fotoğrafları fiziksel bir ürüne dönüştürerek farklı ve güzel hediyeler üretiliyor. Uygulamasını Türkiye'de de gördüğümüz Printstagram kavramı farklı beğeniler oluşturuyor. Çünkü sadece fotoğrafın kendisi kültürle doğrudan ilgili. Social Print Studio neredeyse bütün tavrı internetle birlikte yanlış büyümeye devam her şeyle dalgasını geçmek. Bizde daha çok bürokraside veya Belediye başkanları ile siyasette karşılığını bulan Süper Ego'yu tek sefer kullanılan uygulamaya dönüştürmek.

YENİ NESLİN SOSYAL OYUNCAĞI
Bir diğer uygulama ise Twitter etiketi ile çekilen fotoğrafları mini yazıcılardan çıkış almak. Bu farklı aktiviteler için tasarlanıp kullanılabilir. Artık yeni neslin oyuncağı gerçeklik hissinin farklı boyut kazanmasına neden oluyor. Bu yarın için korkutabilir ama yeni fırsatlar da yaratabilir. Aslında bu niteliğiyle bakıldığında yeni neslin öncüsü bir dizi uygulama yeni kuşağın artistik yeteneğine de dönüşüyor.

***
SLOW MESSAGE: Yıllar sonra gönder tuşuna bastım
Gönderdiğiniz bir mesajın günler, haftalar, aylar veya yıllar sonra gitmesinin bir anlamı var mı? Sizin için olmayabilir ama Social Print Studio için var. Her gün neredeyse yüzlerce mesaj alıyor, alabilirsiniz. Facebook, Twitter, SMS, e-posta derken, mesajların içeriği bile bazen gün içinde anlamsızlaşıyor olabilir. İşte tam da bu nedenle size zaman kavramının ve özel bir mesajın anlamını hatırlatmak için zamanı uzatıyor. Aslında tam da kaybetmekten korkmamız gereken kavramı. Bazen çokluk içerisinde en çok unutulan şey. İşte ciddiye almaktan çekindiğimiz herşeyin Social Print Studio için anlamı var ve bunların hepsinin de uygulama olarak karşılığı var. Göndermek istediğiniz mesajın gün, hafta, ay hatta yıllar sonra ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Bence kendinize mesaj göndermeyi deneyin. Henüz egosunu kontrol edemeyenler ilk sırada olmak üzere.
***
Dev ekranlı rakipler çıktı meydana
Akıllı telefon ekranlarını büyüten rekabet 4 inçin üstüne çıktığı gibi 5 inçin de üstüne çıkıyor. Kalemli Samsung Note için başlayan rekabet, Huawei Ascend D2'yi ve Sony Xperia Z ile daha da alevlendi. tanıttı. Huawei'nin 5 inçlik ekranı, K3V2 1.5 GHz dört çekirdekli işlemcisi ve 13 megapiksellik BSI kamerası kullanıcıları heyecanlandırmaya yetiyor. 3000mAh bataryası ile Huawei'nin Hızlı Güç Denetimi (Power Control - QPC) ve otomatik aralıklı çekim (Automated Discontinuous Reception - ADRX) batarya etkinlik teknolojisi ile Ascend D2 WCDMA şebekelerinde altı güne varan bekleme süresi sunuyor. Ortalama da iki gün kullanım ömrü sunuyor. Ancak bu durum farklı uygulama ve kullanım sürelerine göre değişebiliyor. Ayrıca en önemli tarafıda suya dayanıklı olması. Nano malzeme kullanılarak hazırlanan malzeme suyun yüzeyde tamamen akıp gitmesini sağlıyor. Sadece 170 gramlık hafifliği ve 9,9 mm'lik inceliği ile Ascend D2 kolayca elde taşınabiliyor. Pür beyaz ve Kristal mavi renklerde satışa sunulacak olan Huawei Ascend D2 aynı zamanda 4,7 inç ekranlı olarak da üretilecek. HUAWEI Ascend D2, Ocak 2013'ten itibaren Çin'de ve ardından Japonya'da; 2013'ün ikinci çeyreğinde de Türkiye'de satılmaya başlayacak.
***
Bir dokun, binlerce müzik dinle
NFC teknolojisinin farklı bir kullanımı da kablosuz müzik keyfi için kullanılıyor. Sony, NFC donanımlı akıllı telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınızdan ister evinizin her yerinde isterse dışarıda güçlü, dinamik ses deneyimleri yaşamanızı sağlayacak NFC (Yakın Alan İletişim) teknolojisine ve Bluetooth özelliğine sahip yeni hoparlörünü CES 2013'te tanıttı. Dahili NFC teknolojisi sayesinde tüketiciler akıllı telefonlarını veya tabletlerini, NFC özellikli hoparlöre dokundurarak anında yüksek kaliteli müzik dinlemeye veya anında net telefon görüşmeleri yapmaya başlayabiliyor. Sony'nin yeni hoparlörü aynı zamanda NFC donanımı olmayan iPhone/iPad veya diğer Android akıllı telefon ve tabletlerden müziği Bluetooth üzerinden kablosuz olarak da akıtıyor. Dahili şarj edilebilir lityum ion piller sekiz saate kadar sürekli çalma imkanı sunarak müzikseverlere ister evlerinin içinde isterse yolda kaliteli Sony sesini yanlarında götürme özgürlüğünü veriyor. SRSBTM8, hoparlörde evin her yerinde veya yolda kolaylıkla taşınabilmesi için bir tutma yerinin yanı sıra 20 saate kadar kablosuz oynatma imkanı için iki yönlü bir güç kaynağı ile kuru batarya da bulunacak şekilde tasarlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Instagram gerçek hayata ışınlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN