Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kainat güzeline Türk yaşam koçu

Giriş Tarihi: 23.3.2013
Burcu Ünsal hayallerini gerçekleştirmek için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. University of California Los Angeles'ta (UCLA) pazarlama iletişimi dersleri alarak başladı işe. Daha sonra Harvard'a geçti, Harvard Business School'da üst düzey yöneticilik ve liderlik eğitimine katıldı. Bu sırada kişisel gelişimciliğe yöneldi. NLP'nin fikir babalarından biri kabul edilen Richard Bandler'dan NLP eğitmeni lisansı ve 'yaşam koçluğu'nun kurucusu sayılan Anthony Robbins'ten 'olağanüstü kalitede yaşam yaratma becerileri' sertifikası aldı. 2010'da Los Angeles'a yerleşip kendi şirketini kurdu. Şirketin adı: Be-live in U. Sloganı 'ışıltı'. İnsanları kendi hayatlarının lideri olmaya davet ediyor. Bunu da imaj yönetimi, etkili iletişim ve yöneticilik tecrübesini, kişisel gelişim ve NLP uzmanlığıyla harmanlayarak yapıyor.

YARIŞMA NIN KİŞİSEL GELİŞİM SPONSORU
Burcu Ünsal son olarak bir kainat güzeline yaşam koçluğu yapmasıyla gündeme geldi. 27 Ocak 2013'te Los Angeles, Beverly Hills'teki Saban Theatre'da Queen of the Universe güzellik yarışması gerçekleşti. Yarışmayı İspanya güzeli Ivette Saucedo kazandı. 10 bin dolarlık para ödülünün ve değeri 150 bin doları aşan hediyelerin yanı sıra Burcu Ünsal'dan 25 bin dolarlık kişisel gelişim ve yaşam koçluğu seansları kazandı. Ünsal, yeni kainat kraliçesinin kendisine çizeceği yolda ona yaşam koçluğu yapıyor. Bu gelişmenin nasıl gerçekleştiğini şöyle anlatıyor: "Be-live in U olarak, Queen of the Universe güzellik yarışmasının sponsorlarından biriydim. Başlangıçta bu hizmeti Türkiye güzeline veriyordum. Bu sırada yarışmanın kurucusu ve baş yapımcısı olan Joyce Giraud'la tanıştık. Onun talebi üzerine, organizasyonun resmi yasam koçu olarak ekibe dahil oldum. Bu süreçte birinci seçilecek güzele kişisel gelişimi için sponsor olmam konusunda anlaştık. Ivette Saucedo ile koçluk hikayemiz bu şekilde başladı." Hikaye devam ediyor. Peki, Burcu Ünsal yeni kraliçeye nasıl yardımcı oluyor? "Ivette ile her hafta buluşup onun kişisel imaj ve markalaşma çalışmalarını yürütüyoruz. Ona entegre iletişim, topluluk önünde konuşma, kaliteli yaşam yönetimi, zihin ve ilişkiler konusunda dersler veriyorum. Röportaj ve sunum teknikleri üzerinde çalışıyoruz. Hayalini kurduğu giyim ve aksesuar markası için business coaching (marka koçluğu) seansları düzenliyoruz.

HEM DIŞI HEM DE İÇİ GÜZEL
Los Angeles'ta düzenlenen yarışma UNESCO ile de bağlantılı. Bu nedenle gerçekleştirilecek gönüllü aktiviteler ve kraliçenin UNESCO temsilciliği konularında da hazırlıklar yapıyorlar. Sözü güzel kadın-akıllı kadın meselesine getiriyoruz. "Seanslarımız oldukça keyifli geçiyor," diye yanıtlıyor beni. "Şimdiden uzun bir yol kat ettik bile. Ben ona NLP, iletişim ve insan doğası üzerine bildiklerimi öğretirken, ondan çok farklı şeyler öğreniyorum." Yeni kraliçe acaba nasıl bir insan? "Çok zor şartlarda yaşamış Ivette. Karşılaştığı bütün zorluklara rağmen temiz kalpli ve yardımsever bir insan olmayı seçmiş. Babasını kaybettiği için ailesinin geçimini de o sağlıyor. İnanılmaz bir kalbi var. Los Angeles gibi deli bir şehirde onun gibi hem dışı hem de içi güzel bir kraliçe ile çalışmak benim için de harika bir deneyim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kainat güzeline Türk yaşam koçu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN