DVD ekranı

Giriş Tarihi: 4.5.2013
Life of Pi (Pi'nin Yaşamı)
(Tiglon)
Film: ***** Ekstralar: *** imdb notu: 8,1
Büyük sinemacı Ang Lee hepimizin hayatını anlatıyor. Kanada'da bir yazar, ünlü Hintli meselci Pi'ye gider. Ondan hikayesini ister. Pi anlatır. Hindistan'da hayvanat bahçesi kapatılınca babası Kanada'ya gitme kararı alır. Gemiye binilir ama fırtınada batar. Pi kendisini filikada tek başına, bir zebra, bir orangutan, bir sırtlan ve bir erkek kaplanla bulur. Nasıl hayatta kalacaktır? Soru basit ama her sahne bize hayatımıza, doğayla ilişkimize dair nice cevaplar sunmakta. Felsefe, din, bilgelik, uyum vs hepsi bu başyapıtta, inanılmaz bir görsel zenginlik içinde.

Flowers of War (Savaşın Çiçekleri)

(Asuienat)
Film: **** Ekstralar: Yok imdb notu: 7,5
Yüksek ustalık işi birkaç efsane filmin ardından Zhang Yimou'nun geleneksel temalara dönüşü oldu bu film. Ele aldığı konu Japonya ile Çin arasında kapanmayan bir yara olan 1937 savaşı. Japonlar o yıllarda Çin'i istila etmiş, Şangay'ı aldıktan sonra başkent Nanjing'i de ele geçirip 200 bin kişiyi öldürmüştü. Bu kapkara günlerde, Amerikalı cenaze levazımatçısı John'un bir Katolik kilisesine sığınmış bir grup rahibe ve fahişenin koruyuculuğunu üstlenmesinin öyküsüne kayıtsız kalmak mümkün değil.

The Impossible (Kıyamet Günü)
(Assanat)
Film: **** Ekstralar: * imdb notu: 7,6
Tematik yakınlık öyle güçlü ki (insan-doğa) belki de bu filmi Pi'nin Yaşamı ile peş peşe izlemek gerek. İspanyol Belon ailesinin gerçek hikayesi, Tayland'ı perişan eden tsunami ile insanların imtihanı üzerine. Tatlı bir Noel geçirmek üzere tatile gidiyorlar, onlara güzel bir sahil villası veriliyor, ama cennet bir anda cehenneme çevriliyor. Naomi Watts ve Ewan McGregor'un kendilerinden çok şey kattığı oyunlarının eşliğinde, bir büyük hesaplaşmayı, tsunamiyi de aşan bir duygu seli içinde izliyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DVD ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN