Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minimalist ve dinlendirici

Giriş Tarihi: 1.6.2013

Üzerinizden tüm yorgunluğu alan, sizi günün stresinden uzaklaştıran banyolar artık evlerin bir bölümü olarak iddialı ve özgün tarzlarda dekore ediliyor. Minimalist ve tek kolla kumanda edilen armatürlerin sık olarak kullanıldığı banyolarda siyah ve beyaz renkler de ön planda

Günümüz dekorasyon dünyasında modern ve yalın çizgiler öne çıkıyor. Bütün eve hakim olan sadelik teması banyolarda da kendini gösteriyor. Banyolarda dekorasyon kadar fonksiyonellik de büyük konfor sunuyor. Dekorasyon dergisi Home Art, banyosunda yenilik yapmak isteyenler için öneriler hazırladı.

BANYONUZU YENİLERKEN
Tüm raf ve aksesuarların aynı stil ve renkte olmasına dikkat edin. Bu şekilde ortam daha ferah ve toplu görünecektir.
Ayna en önemli aksesuarlardan biridir. Banyonuzun tarzını, seçeceğiniz bir ayna ile gösterebilirsiniz. Eğer şık ve avangart bir banyo istiyorsanız, Venedik tarzı kristal bir ayna asıp iki yanına koyacağınız klasik tarzdaki kristal ya da şapkalı aplikler ile banyonuzu bir anda lüks bir otel banyosu gibi gösterebilirsiniz.
Ekolojik bir ortam yaratmak için duş ya da küvetinizin önüne ahşap paspas koyabilir, doğal sabunlarınızı eski bakır bir hamam tasına doldurabilir, bambu lifinden havlular alabilirsiniz. Ekolojik bir banyo yaratmak için vitrifiye ürünlerinizi de çevreye duyarlı malzemelerden seçmeyi unutmayın.
Eğer var ise duş perdenizi yenileyin. Duvarlarınızın ve perdenizin aynı renkte ya da uyumlu renklerde olmasına dikkat edin. Duş perdesinin rengi dekorasyonda çıkış noktanız olabilir. Farklı bir desen ya da sade bir seçim, tarzınızı belirleyen unsur olabilir. Havlularınızı da bu renklerle birleştirmeyi unutmayın.
Havalandırma sistemi banyolar için önemlidir. Eğer banyonuzda büyük bir pencere ya da havalandırma camı yoksa iyi bir fan sistemi yaptırın. Bu kadar nemli bir ortamın iyi havalandırılması önemlidir. Nem, bakterilerin üremesine yardımcı olan bir sorundur.

BANYONUZU KİŞİSELLEŞTİRİN!
Banyonuza farklı bir stil, kimlik kazandırmak istiyorsanız sıradan şeyleri bir kenara bırakmalısınız. Örneğin şifonyerinizi banyoda kullanabilirsiniz. İçine tüm havlularınızı yerleştirebilir, üzerine antika bir ayna koyup tüm kozmetiklerinizi de buraya yerleştirebilirsiniz. Böylece makyaj için özel bir yeriniz olmuş olur.
Antika parfüm şişe koleksiyonunuzu duvara monte edeceğiniz bir rafa dizebilir, yine duvara birkaç antika çerçeve içinde resimler asarak da banyonuzu yaşam alanınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.
Banyoda sıradan aydınlatmalar yerine antika aplikler ve duvar kağıtları kullanmayı da deneyebilirsiniz. Birkaç ışıltılı ve şık banyo aksesuarını da eklediğinizde banyonuzda birden şık bir otel etkisi yaratabilirsiniz.
Eğer bütçeniz uygunsa bir mimarla anlaşarak daha önce hiç düşünmediğiniz yepyeni fikirleri banyonuza taşıyabilirsiniz.

DAHA FAZLA ALAN YARATMAK İÇİN...
Lavabonuzun altına bir dolap yaptırabilirsiniz.
Duvarlarınıza birkaç raf yerleştirebilir, buraya parfüm ve kozmetiklerinizi, havlularınızı koyabilir ya da sadece mumluklarla dekore edebilirsiniz.
Eğer banyoyu birden fazla kişi kullanıyorsa kişisel ürünlerinizi bir çanta ya da kutuda saklayabilirsiniz. Bu kutuları da lavabo altındaki depolama alanına yerleştirebilirsiniz.
Saç kurutma makinesi gibi elektronik aletlerinizi kapalı kutu ya da çekmecelerde saklayın. Böylece ortada kablo karışıklığı görmezsiniz.
Yerden ısıtma hem banyonuzda daha fazla yer açılmasına yardımcı olur. Yerlerin çabucak kurumasını sağlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minimalist ve dinlendirici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN