Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayalle gerçek arasında

İstanbul Eyüp'te açılan tema parkı Vialand, bu yazın en gözde mekanlarından biri olmaya aday. Üstelik yalnız çocuklar için değil, yetişkinlere göre de eğlence var

Gençlik yıllarının en heyecanlı günlerini İstanbul'da, Büyükçekmece'de yer alan Tatilya'da geçirenlerin çoğu, artık birer annebaba oldu. 1996'da açılan Tatilya'nın boşluğunu ise Vialand dolduruyor. Böylece Türkiye'nin ilk eğlence parkı Tatilya'ya birer genç ya da çocuk olarak giden şimdinin yetişkinleri, artık Vialand'e çocuklarıyla birlikte gidecek.

50 AYRI ÜNİTE VAR
Vialand'in şatosundan içeri girdiğiniz anda, sizi büyük bir atlıkarınca karşılıyor. Atlıkarıncanın ardında ise Minik Kaşifler adlı bir bölüm var. Küçük bir sandalla gezdiğiniz bu bölümde, birçok dünya ülkesini ve kültürünü keşfedebiliyorsunuz. Minik Kaşifler'den çıktıktan sonra ise Hayal Makinası, Neşeli Çiftlik, Mini Kule, Uçan Çocuklar ve Çarpışan Arabalar gibi farklı bölümleri ziyaret edebilirsiniz. Parkın ortasında yer alan Viking de sıcak yaz günleri için ideal; su kayrıdağı size serinleme imkanı veriyor.

YETİŞKİNLERE DE EĞLENCE
Vialand'in hedef kitlesi, sadece çocuklar değil. Tema parkında yetişkinler için de birçok oyuncak var. Aslında hiçbir oyuncak için bir 'yaş sınırlaması' uygulanmıyor. Sadece bazı kriterleri karşılamanız gerekiyor. Mesela yaklaşık 50 metre yüksekliğe çıkarak Vialand'e ve Eyüp'e tepeden bakmanızı sağlayan Adalet Kulesi'nde yerinizi alabilmek için boyunuzun 130 santimin üzerinde olması lazım. 40 saniyede en yüksek noktaya ulaşan Adalet Kulesi, size her çıkışın bir inişi olduğunu hatırlatıyor ve sadece üç saniyede yere iniyor; denemeye değer. Korkusuz yetişkinlere hitap eden bir diğer oyuncak da 360. Sizi allak bullak eden bu oyuncak, tabii ki bir adrenalin bombası. Vialand'e hafta içi giriş ücreti yetişkinler için 55, çocuklar için ise 44 TL. Hafta sonu ise bu fiyatlar çocuklar için 63, yetişkinler için ise 79 TL'ye çıkıyor. Size tavsiyemiz, Vialand'e erken saatte gitmeniz. Çünkü oyuncakların önünde uzun kuyruklar olabiliyor. Erken gidip, her oyuncağı demekte fayda var.

'NEFESKESEN' HIZLI TREN
Vialand, önümüzdeki aylarda Nefeskesen adlı bir roller-coaster'a da ev sahipliği yapacak. Nefeskesen'in en büyük özelliği hızı. Tren, saatte 100 kilometre hıza, sadece üç saniyede ulaşacak. Bu trenin yüksekliği, az değil. Roller-coaster'ın en yüksek noktası yerden 65 metre yüksekliğinde. Vialand'e eklenecekler, Nefeskesen ile sınırlı değil. Önümüzdeki aylarda Fatih'in Rüyası adlı bir bölüm açılacak. Bu bölümde de 100 robot, İstanbul'un fethini canlandıracak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayalle gerçek arasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN