Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu vücudun sırrı beslenmede gizli

Giriş Tarihi: 27.7.2013

Annesinin kendisini sekiz yaşındayken terk ettiğini anlattığı andan itibaren ilgi odağı olan Hollywood yıldızı Hugh Jackman, bu hafta vizyona giren The Wolverine ile karşımızda

2000 yılında X-Men serinin ilk filminde Wolverine'i canlandıracak başrol oyuncusunun son anda kadrodan ayrılmasıyla, bu rolü sırtına geçiren Hugh Jackman, serisinin daimi yıldızı olacağını tahmin edemezdi. Şansını iyi değerlendiren ve 12 yıldır Wolverine olarak anılan Jackman, The Wolverine'le yeniden sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Jackman, filmin yanı sıra yakın zamanda geçmişiyle ilgili yaptığı itirafla da gündemde. Sekiz yaşındayken annesinin kendisini terk ettiği için çok zor günler geçirdiğini anlatan yakışıklı oyuncu, annesini affettiğini söyleyerek de gönülleri kazanmıştı.

- Wolverine'i canlandırırken en çok sevdiğiniz şey ne oldu?
- Benim için Wolverine tüm çizgi karakterler arasında en çılgını. Benden çok daha cool ve güçlü. 13 yaşındaki oğlum 'Senin gerçekten Wolverine'e benzediğini düşünüyorum ama tam olarak da benzemiyorsun baba,' dedi. Dünyanın en güçlü adamını canlandırmak gerçekten çok eğlenceli.

- Böyle bir filmi yapabilmek için ne kadar egzersiz ve çalışma gerekiyor?
- Cevap basit: Çok fazla! Günün üç saati çalıştım. Fakat size dürüst olacağım, egzersizden daha önemlisi yeme alışkanlığınızdır. Nasıl göründüğünüz nasıl yediğinizle bağlantılı. Yüzde 70 yeme alışkanlığı, yüzde 30 egzersiz diyebilirim. Bu film için hazırlanmaya erken başladım. Filmi çekeceğim iki yıl önceden belliydi ve hazırlanmak için çok vaktim vardı. Spor tek başına bir şeye yaramaz. Bunu zaten biliyordum. Günde 6 bin kalori aldım ve haftada dört gün, günde üç saat antrenman yaptım. Vücudunuzu tanırsanız şekle girmeniz kolay oluyor. Ağaç gördüğümde bile asılarak spor yaptım! Karakterle bütünleşmek için bazı şeyleri göze almanız gerekiyor.

- Wolverine kadar uzun yaşamak ister miydiniz?
- Evet, tabii ki isterdim. Bir çok insanın da benim gibi düşüneceğine eminim. Fakat onun hayatı birçok pişmanlık ve acıyla dolu. Zor bir yaşamı olmuş. Uzun bir yaşam iyi bir fikir mi? Eğer acılar ve pişmanlıklar içindeyse yük olmaz mı? İşte bu düşünce Wolverine'i gerçekten bulmamıza yardımcı oldu. Bundan fazlasını söylemeyeceğim.

- Tüm gün sette olduktan sonra Wolverine karakterinden çıkıp kendiniz olmak zor oluyor mu?
- Bazen zorlanıyorum. Fakat 12 yıldır bu karakteri canlandırıyorum ve zaman zaman ona dönüşmem normal. Hemen bu dönüşümü düzeltebiliyorum zaten. Evde kaşlarımı çatsam ya da herkese 'bub' desem çok iyi karşılanacağımı sanmıyorum. Bu durumun farkındayım.

EKİBİ TEKRAR TOPLUYORUZ
- 2014'te vizyona girecek X-Men: Days of Future Past'tan da biraz bahseder misiniz?
- Yeni filmle ile ilgili özel haber arıyorsun, tamam! Sana haber niteliği taşıyan bir şey vermeyeceğim (gülüyor) Eski X-Men dönüyor! X-Men derken, X-Men ve X-Men Birinci Sınıf filmlerinden bahsediyorum. Bir filmde bulabileceğiniz en iyi ekip bir arada olacak. Yeni karakterler de geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu vücudun sırrı beslenmede gizli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN