Nişantaşı'nda gençlerin favorisi

Giriş Tarihi: 27.7.2013
Özellikle son birkaç yıldır Nişantaşı'na nur yağdı. Yazın da Nişantaşı mekanları dolup boşalıyor. Örneğin, bundan beş sene önce gittiğimde bomboş olan bir restoranın yerinde şimdi Juno adlı bir mekan var ve geçtiğimiz günlerde gittiğimde tamamen doluydu. Juno'yu daha çok gençlerin tercih ettiğini gördüm. Yemek listesi geldiğinde bunun en önemli nedeni belli oldu: Fiyatları Nişantaşı mekanlarının çoğuna göre oldukça makul. Restoranın ana menüsüne, bir de yaz menüsü eklenmiş. Yaz menüsü ayran aşı ile başlıyor. Yaz pizzası, breasola, caprese ve hindi fümeli paniniler, dil balığı buğulama ile tatlılardan semi fredo ve frozen çeşitleri bu menüde... Ana menü ise soğan ve sebze çorbaları, peynir ve şarküteri tabakları, ahtapot carpaccio, mozzarella pane, kalamar tava, mercimek köftesi gibi çeşitlerle başlıyor. Pizza çeşitleri iki boyda hazırlanıyor: Normal boy ve küçük boy. Örneğin Pizza Margarita'nın küçüğü 10, normal boyu 16 TL. Mekanın Juno Burger adlı çift köfteli dev cheeseburgeri iddialı. Menüde yedi çeşit de salata mevcut. Doyurucu porsiyonlardaki makarna çeşitlerinin fiyatları 17-25 TL arasında değişiyor. Ana yemekler içinde en pahalısı dana şnitzel (35 TL). Fish and chips (24 TL), beğendili kuzu pirzola (30 TL) dikkat çeken çeşitlerden.

HAMBURGER ÇOK BAŞARILI
Biz kinoa salatası, tahıllı salata, yanında patates salatası ile sunulan dana şnitzel, levrekli ravioli ve Juno Burger ısmarladık. Tatlı olarak da meyveli frozen servis edildi. Salatalar ve hamburger çok başarılıydı. Levrekli raviolinin içinde levrek olduğu fark edilmiyordu. Şnitzelin yanında verilen patates salatası ise başarısızdı. İki kadeh şarapla bu doyurucu yemeğe 180 TL ödedik.

BEĞENDİKLERİM
Daha önce burada hizmet veren restoran ve kafelerin ömrü uzun olmamıştı. İlk kez şeytanın bacağı kırılmış görünüyor. Özellikle uygun fiyatlar, Nişantaşı gençlerini buraya çekmeyi başarmış.

BEĞENMEDİKLERİM
Yol seviyesinin altında kalan mekana ve bahçeye merdivenle iniliyor ve manzarasız. Yine de Juno uygun fiyatlar ve gençlerin tercih ettiği çeşitlerle bu yazın gözde mekanları arasına girmeyi başarmış.

Mutfak ****
Servis ****
Ambians ****
Juno Mim Kemal Öke Cd. 15, Nişantaşı Tel: (212) 291 57 23
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nişantaşı'nda gençlerin favorisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN