Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşkın kalıbı şekli yoktur

Giriş Tarihi: 28.9.2013

Ekranın hüzünlü yüzü, atv'nin dizisi Huzur Sokağı'nın çılgın, vicdanlı kızı Feyza'yı canlandıran Selin Demiratar "Aşkın savaş ve mücadele ile beslendiğine inanmıyorum" diyor

- Bundan sonrası için hayaliniz hep oyunculuk yapmak mı?
- Mesleğim oyunculuk, ben başka bir işten anlamam. Genel anlamda gelecek planları yapmayı sevmiyorum. Ama çalışmayı ve sette olmayı seviyorum. Yaptığım işten elbette para kazanıyorum ama maddiyatın dışında işim bana büyük de bir haz veriyor. Önemli olan yaptığım şeyin beni mutlu etmesi. Ben sette mutlu oluyorum.

- Hüznün size yakışan bir tarafı var. Rolleriniz de buna uygun oluyor...
- Bu algının Acı Hayat dizisinden sonra oluştuğunu düşünüyorum. Ama özel olarak o tip roller seçmiyorum, denk geliyor. Zaten bakıldığında Türk dizilerinin çoğu melodram. Son filmim Patlak Sokaklar'da komediyi de denedim.

- Dizilerde oynadığınız karakterler farklı dünyaları hissetmenize nasıl aracılık ediyor?
- Aslında bilmediğim bir dünya ise o dünyayı tanımama, anlamama yardımcı oluyor. Ben empati kurmayı severim, bazen bu durumu abartıyor muyum diye düşünüyorum. Çünkü yorucu olabiliyor ama en azında eğer önyargım varsa, kırılıyor. Karşımdakini daha iyi anlamama yardımcı oluyor.

- Hiç oynayamayacağınız bir rol var mı?
- Düşündüm, gerçekten bulamıyorum ama sıradan, birbirine benzeyen kadın karakterleri oynamayı sevmiyorum. Tutkusu olan, kuvvetli karakterleri seviyorum.

KARAKTERİN ZEKASINI SEVDİM
- Gelelim Huzur Sokağı'na. Bu yıl izleyiciyi ne bekliyor?
- Şaşırtıcı gelişmeler olacak bu sezonda. Karakterlerin yaşanan olaylar karşısında değişimi, olgunlaşması, kararlılığını izleyeceksiniz. Yine heyecanlı dakikalar seyirciyi beklemekte...

- Huzur Sokağı'nda olmanızdaki en büyük neden nedir?
- Öncelikle hikayeyi, Feyza karakterini ve onun zekasını çok sevdim. İlk bölümlerdeki fırlamalıkları, hayatı ciddiye almaması bana çok sempatik geldi.

- Feyza karakteriyle benzer yönleriniz var mı? Varsa hangi yönleriniz benziyor?
- Ne onun ilk hallerindeki kadar şımarık, başına buyruk bir halim var ne de şu an ki olgunluk dönemine benziyorum, daha ortadayım galiba karakter olarak.

- Bu karakter size bir şeyler öğretti mi?
- Feyza'nın içindeki değişim ve gelişimi yaşadığı bir dönemde... Başlarda hayatı eğlence ve umursamazlık üzerine kuruluydu. Bütün bu yaşadığı şeyler onun bakış açısını değiştirdi, olgunlaştırdı. Benim adıma da onun bu değişim sürecini yaşamak keyifliydi.

DİZİNİN TUTACAĞINI HİSSETTİM
- Feyza-Şükran-Bilal üçgeninde neler yaşanacak?
- Aslında olaylar nasıl gelişecek ben de bilmiyorum. Ama bu yıl karakterleri daha iyi tanıcağımız bir sezon olacak. İkinci sezonun ilk bölümü ile karakterlerin derinliği, kişisel tavırları kendini belli etti.

- Feyza aşkı için birçok seyi göze aldı. Peki siz aşkınız için neleri göze alırsınız?
- Ben aşkın savaş ve mücadele ile beslendiğini düşünmüyorum. Tabii ki bir arada olmak, yanında olduğunu hissetmek büyütüyor aşkı ama zorluk ve engeller bir yandan yıpratıyor.

- Feyza ve Bilal gibi farklı çevreden birine âşık olma olasılığınız yüzde kaçtır?
- Aşkın kalıbı, şekli yok ki. O birbirine bakışla, hissettiğin şeyle alakalı. Kimse kimsenin hayatına müdahale etmediği, birbirini değiştirmeye çalışmadığı sürece her çevreden birine âşık olabilirim.

- Sizin için Huzur Sokağı'nın tanımı ne?
- Önyargıların olmadığı, herkesin olduğu gibi olduğu, kendini iyi hissettiği, mutlu olduğu yerdir.

- Huzur Sokağı'na başlarken bu kadar izleneceğini düşünüyor muydunuz?
- Hislerimle yaptığım işleri seçmeye çalışıyorum. Bazen yanılabiliyorum da. Bu işle ilgili içimdeki his, izleyiciyle buluşacağı yönündeydi. Çünkü; hikaye, farklılıklardan doğan bir aşkı anlatıyordu. Fakir kız-zengin oğlan hikayeleri nasılsa, bu da öyle farklı yaşam tarzından iki insanın aşkını anlatıyor. Uçurum ne kadar olursa aşkta tutku o kadar artıyor ve izleyici de böyle aşk hikayelerini izlemeyi seviyor. İzleyiciden iyi reaksiyon alacağımızı tahmin ediyordum.

SPOR VE RAHAT GİYİNMEYİ SEVİYORUM
- Feyza karakterinin giydiği kıyafetler çok merak ediliyor... Siz kendiniz mi seçiyorsunuz kıyafetleri?
- İzleyiciden gelen güzel yorumlara göre her giydiğim kıyafet çok beğeniliyor. Şöyle söyleyeyim, o bölümde ne giyiyorsam, o hafta çok satıyor.

- Peki sizin modayla aranız nasıl?
- Her kadın gibi ben de ilgileniyorum moda ile. Moda haftasını mutlaka takip ediyorum. Türk tasarımcılar bence çok başarılı.

- Tarzınız hakkında bilgi verir misiniz?
- Aslında değişken bir tarzım var. İsimlendirme yapamıyorum. Ama çok gösterişli kıyafetlerden hoşlanmıyorum. Spor ve rahat giyinmek benim için önemli. Gece kıyafeti de olsa sade olmalı ve kalite çok önemli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşkın kalıbı şekli yoktur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN