Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rahatsızım galiba başarımın keyfini çıkaramıyorum

Pop müzik dünyası şimdi onu konuşuyor. Ne yazsa tutuyor, ondan beste almak isteyenler sırada bekliyor. O ise üzerinde bir gizem bulutuyla geziyor. Herkes zayıf olduğunu düşünüyor ama o yürümekten yılmayan çok güçlü bir kadın

KONTROL MANYAĞIYIM

- Yanına fazla kilolu kimseyi barındırmak istemediğin dedikodusu dolaşıyor. Doğru mu?
- Barındırmak istemiyorum gibi bir şey yok ama kontrol manyağı olduğum için yakın çevremdeki herkesin sağlıklı ve fit bir görünümde olması için uğraşıyorum; doğru. Ama bazen de onlar benden etkilenip bu gayreti gösteriyor. Hatta bir örnek vereyim, yurtdışında yaşayan, obezite sorunu olan bir fanım vardı. Benim sağlıklı yaşam tarzımdan etkilenerek sporla ve düzgün beslenerek 60 kilodan fazla verdi ve şu an sağlıklı ve çok yakışıklı.
- Bukalemun gibisin; bir sarışın, bir esmer, bir kısa saçlı, bir uzun...
- İnsan bir arayışa giriyor ya da konseptler gereği farklı şeyler deneyebiliyor bazen. Ama bu son halim, içlerinde en beğendiğim. Her şey doğal. Saçlarım kendi renginde. Kaşlarımı almıyorum. Yok denecek kadar az makyaj yapıyorum. Budur.

ZEKA, MATEMATİK, ANALİTİK DÜŞÜNME YETENEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

- Şöhretten şikayet etmeyen yegane ünlüsün. Şöhreti seviyor musun, bazen sinirleniyor musun?
- Tabii ki seviyorum, çünkü şöhretli olmak tesadüf değil; çocukluğumdan beri yapmak istediğim işin doğal sonucu olarak hedeflediğim bir şeydi. Ama şöhretli olduğun için başkalarının yaptığı çok basit şeyleri benim yapıyor olmam batabiliyor. İnsanlar sosyal medyada sahte isimlerin arkasına sığınıp, saçma bahanelerle sana saldırabiliyor ve her istediğini söyleyebilme, hakaret edebilme hakkını kendinde bulabileceğini zannediyor.
- Dobra bir kadınsın ama sana karşı söylenenlere genellikle susmayı tercih ediyorsun. Seni susturan nedir?
- Susmak en güzel cevap. Söylediklerine itibar ettiğim biri olursa tabii ki ciddiye alır, cevap veririm. Ama bugüne kadar böyle biri olmadı.
- Hani klibinde kafana avize takmıştın ya, ağır değil miydi?
- Çok ağırdı, alnımda hâlâ izi var.
- Son klibinde Miley Cyrus gibi topun üstünde sallandın. Bu bir taklit mi?
- Tabii ki aynı hafta çıkan bir klibi taklit edecek kadar şuursuz değilim. Aynı hafta çıkmasa da bunu yapacak kadar çaresiz değilim. Klibi 3 Eylül'de çektik, isteyenler için bunun kanıtı da var. Miley'nin klibi ayın 7'sinde yayınlandı. Benim klibim daha geç yayınlandığı için doğal olarak böyle algılandı. Biz de; 'Türkler hep araklar' kafası olduğu için bana kaldı ihale. Ama sonuçta olan şey tatsız bir tesadüf.
- Söylesene sen şanslı mısın yoksa insanları, çevreni, müzik piyasasını iyi okumayı bilen biri misin?
- Şansa inanmam. İyi bir gözlemciyim evet; zeka, matematik, analitik düşünme yeteneği çok önemli tabii. Ama ben tüm bunların dışında, dünyaya, söylenmesi ve iletilmesi gereken duyguları ulaştırmak için bir aracı olarak geldiğime inanıyorum.
- Son dönemde pop müzik dünyası Gülşen şarkılarıyla yıkılıyor. Bu kadar modern görünüp de bu kadar arabesk bir ruha nasıl sahip olabiliyorsun?
- Ben buna arabesk yerine duygusu yüksek demeyi tercih ederim. Bu da hepimizin genine işlenmiş olan bir şey aslında. Ben bununla modernliğin ve güncelliğin dengesini iyi kurduğuma inanıyorum. Lahmacun yiyip üstüne espresso içtiğimiz bir ülkedeyiz. Doğal olarak ben de tüm bu kozmopolitlikten besleniyorum.
- Şarkı yazmanın bir matematiğini mi buldun? İçimden gelen neyse odur mu diyorsun?
- İçimden gelip yazdığım da oluyor, ki genelde kendime yazarken bu böyle. Ama başka bir proje için şarkı yaptığımda işin içine bazı hesaplamalar da giriyor tabii. Şarkıyı isteyen sanatçı ya da markanın neye ihtiyacı olduğu ve ne yaparak onu olduğu yerden daha yukarı taşırım gibi şeyler düşünüyorum.
- Haftada kaç kişi senden şarkı istiyor?
- Öyle bakmadım ama şu an da heralde bildiğim en az 10 proje var önümde.
- Şarkı vermek istemediğinde bahanen ne?
- Elektrikler kesildi!
- Seni yok sayanlar, başarını kabullenmek istemeyenler şarkılarınla eğleniyor.
- Yok saymak mı; işleri zor o halde (gülüyor). Şarkılarımda da kızgın suratla eğleniyorlarmış ama di mi?
- Kıskanılmak güzel mi? Zaman zaman seni üzer mi?
- Valla bence kıskanılmamak kıskanılmaktan daha kötü olurdu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Rahatsızım galiba başarımın keyfini çıkaramıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN