Eviniz sizi yansıtsın

Giriş Tarihi: 2.11.2013

Mobilyalarını özenle seçip her noktasına kişiliğinizi yansıttığınızı zannettiğiniz halde eviniz yine de sizi anlatmıyorsa, ekstra bir şeyler yapmalısınız

Bir evi ev yapan ruhudur. İçinde yaşayan kişinin özelliklerinin yansımasıdır. Yoksa istediğiniz kadar pahalı mobilyaları, en ideal şekilde bir araya getirin, o kişilik yansımasını hissedemez, hissettiremezsiniz. Bir evde sahibinin alışkanlıkları, yaşam şekli, işi, geçmişi, hobileri gibi detayları hissedemezsem, dışarıdan bakan biri olarak bende hep bir şeyler eksik kalır. Kişi, ruhunu evine de yansıtabilmeli. Bunun da çeşitli yolları var. İşte onlardan bazıları...

RenkLERLE FARK YARATIN
Nötr renklere sahip bir dekorasyona renk katarak fark yaratmak mümkün. Kanepe ya da perde rengi olarak tercih etmeye cesaret edemediğiniz iddialı bir renk üzerinden gidip aksesuvarlarda onun farklı tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin safran sarısı, hardal ve tarçın tonlarını 'bir baharat' başlığı altında kanepe üstü yastıklarınız için tercih edebilirsiniz.

AİLE YADİGARLARI
Aileden kalma parçalar dekorasyona en çok katkı yapan unsurlardır. Tek kalmış bir sandalye, bir yazı masası, eski bir bavul, kahve değirmeni ya da bir kase... Ne olduğunun hiç önemi yok!

Seyahat ANILARI
Gittiğiniz seyahatlerde topladığınız aksesuvarları sergileyin. Özellikle yurtdışı seyahatlerinizden topladığınız ilginç parçalar bir araya gelince, sizi ve sizin seçimlerinizi yansıtan harika bir köşe elde etmiş olacaksınız.

HobiLERİNİZİ SERGİLEYİN
Resim yapmak, fotoğraf çekmek ya da yemek yapmak gibi bir hobiniz varsa, bunu etrafınıza yansıtacak bir çözüm üretin. Çektiğiniz siyah-beyaz fotoğrafları bir duvarda sergileyin ya da üzerinde çalışmakta olduğunuz resim, tuval ve ahşap şövalesini de dekorasyona ekleyin.

KENDİ DOKUNUŞUNUZ OLSUN
Evdeki aksesuvarlarda ya da mobilyaların bir yerinde sizin tarzınızı yansıtmayan detaylar kalmış olabilir. Dekorasyon ahşap ağırlıklıyken kanepenin ayaklarının metal olması, mobilyaların dışında bulunan metal kulp gibi detayların aynı renk, ton ve tarza sahip olmaması gibi detayları çözün. Kanepenin ayaklarını marangoza değiştirtebilirsiniz, beğenmediğiniz bir çekmecenin kulpunu çıkarıp yerine iki ucunu düğümleyeceğiniz ince halat görünümlü bir ip yerleştirebilirsiniz.

FOTOĞRAFLARI GÖSTERİN
Size ve ailenize ait fotoğrafları kullanmaktan çekinmeyin. Bir düzen dahilinde, benzer çerçeve ve paspartu renkleriyle fotoğraflar evinize çok şey katabilir.

SANAT ESERLERİ
Seyahatlerden ya da yıllar içinde elde ettiğiniz resim, seramik gibi çalışmaları özel bir bölümde sergileyin.

DEKO-FİKİR
Yapı marketlerden alacağınız farklı çap ve desenlere sahip köpük tavan göbeklerini boyadıktan sonra bir duvara asarak evinize bambaşka bir görünüm kazandırmanız mümkün.

KOLTUK ÖRELİM!
2014 kışında örgü mobilyaların yükselişine tanıklık edeceğiz! Örgü pufları, koltuk ve yastıkları her yerde görmeye hazırlanın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eviniz sizi yansıtsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN