Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ev fiyatları uçuşa geçti

İngiltere'de ev fiyatları hızla yükseliyor, Londra'da artış oranı rekor seviyelere ulaştı. Kensington bölgesindeki evlerin fiyatları 1,5 milyon pound (4,7 milyon TL) civarında.

Ülke genelinde ev fiyatları geçen yıldan bu yana yüzde 4 oranında artış gösterirken, Londra'daki ev fiyatlarının artış oranı yüzde 10'u geçti. Westminster bölgesi yüzde 11.9'luk artış ile Londra'da ev fiyatlarının en çok yükseldiği bölge olurken, Westminster'ı yüzde 11.8'lik artış ile Kensington, Chelsea ve Hammersmith bölgeleri izliyor. Kensington bölgesindeki evlerin fiyatları 1,5 milyon pound (4,7 milyon TL) civarında. Ev fiyatlarındaki bu artışta, devlet destekli ucuz kredilerin etkisi büyük. Ev satın almak isteyenler yüzde 5 ön ödeme ile ev kredisi alabiliyor. Fiyatların artmasındaki bir diğer etken de yabancı yatırımcılar. Analizler, geçen yıl Londra merkezinde satılan evlerin yüzde 38'inin yabancılar tarafından alındığını gösteriyor. Yabancı yatırımcılar arasında Singapurlular, Çinliler, Ruslar ve Araplar var. Ev fiyatlarındaki artış ve yabancı yatırımcıların yoğun ilgisi, orta gelir grubundaki İngilizler'in Londra merkezinde ev almasını imkansız hale getirecek gibi görünüyor.

KÜRT FİLMLERİ FESTİVALİ BAŞLADI
Öte yandan bu yıl sekizincisi düzenlenen Londra Kürt Film Festivali başladı. Festivalin bu yılki programında 46 belgesel, 23 uzun metrajlı, 20'si 4. Yılmaz Güney Kısa Film Yarışması kapsamında 52 kısa film olmak üzere, toplam 121 adet film var. Gala filmi, uluslararası başarılara imza atmış Kürt asıllı Norveçli yönetmen Hisham Zaman'ın yönettiği Before Snowfall. Yılmaz Erdoğan ve Monica Bellucci'nin oynadığı Gergedan Mevsimi, geçen yıl Antalya Film Festivali'nde en iyi film seçilen Hüseyin Tabak'ın yazıp yönettiği Güzelliğin On Par'etmez de festivalde gösterilecek filmler arasında. Film gösterimleri sonrası yönetmenler ve oyuncularla söyleşiler de yapılacak. Hackney Picture House ve Westbourne Studios'ta düzenlenen festival, 24 Kasım Cumartesi günü sona eriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ev fiyatları uçuşa geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN