Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu gece uzun olacak

Giriş Tarihi: 28.12.2013

Yılbaşı için mekanlar hazırlıklarını tamamladı, peki ya siz hazır mısınız? Hâlâ karar vermediyseniz evde kendi partinizi yaratabilir, otellerin konaklamalı paketlerine göz atabilirsiniz

YIlbaşı için son üç gün. Birçok kişi planını yaptı, restoranlarda yerini ayırttı bile. Öyle ki mekanlarda artık yer bulmak neredeyse imkansız. Arıyorum, masaya iki kişi ekstra ekletmek istiyorum, olumsuz yanıt alıyorum. Anlaşılan bu yıl da mekanlar tıka basa dolacak, iğne atsan yere düşmeyecek dans pistlerinde yılbaşı coşkuyla kutlanacak. Bu durumda yılbaşında evde kalmak, arkadaşlarla tombala oynamak hiç fena fikir gibi gözükmüyor. Hâlâ programınızı yapmadıysanız, bir ev partisine dahil olabilir ya da evde kendi partinizi verebilirsiniz. Üstelik fırında hindiler pişirmeye, gösterişli sofralar kurmaya gerek yok. Biraz atıştırmalık, cips, müzik ve oyunlarla akşamı kotarabilirsiniz. Hem evde olursanız, trafik derdinden de sıyırırsınız. Ama "Yok ben hem ekonomiye can vereyim hem de dışarıda dostlarla doyasıya eğleneyim" diyorsanız da mekanların hazırladığı özel yemekli, bol eğlenceli programlara göz atabilirsiniz...

Uygun yeriniz yoksa..
Parti vermek istiyorsunuz ama eviniz müsait mi değil? O halde parti evlerinden birini kiralayıp, bir catering şirketiyle anlaşabilirsiniz. Parti konseptine göre de ister fasıl ekibi, ister DJ çıkarırsınız. Odakule, Asmalı, 8 gibi farklı parti odaları olan In the Van'da hâlâ boş oda var, benden söylemesi. Boğaz turu yapan tekneler de bir başka alternatif. Hem böylece gece yarısı Boğaz'da yapılacak olan muhteşem havai fişek şovunu da seyretme şansını yakalayabilirsiniz.

Ev partisinde yemeksiz kalmayın
Mekanların büyük bir kısmında yer yok. O halde evde kalmak hiç fena fikir gibi gözükmüyor. Hem unutmayın, esas particiler yılbaşı gibi özel gecelerde evde olmayı tercih ediyor. Ağva, Poyrazköy gibi biraz uzaklarda çiftlik ev kiralayıp partinizi gözden ırağa da taşıyabilirsiniz.
* Ev partisinde ihtiyacınız olan en önemli şeyler müzik, yemek ve oyunlar. Yemekli bir parti olmasa bile gece uzun. Birilerinin karnı mutlaka zil çalacaktır. O halde savunmasız yakalanmayın ve yeteri kadar yiyeceği mutlaka stoklayın.
* Ev partilerinde ve toplantılarda gelen insanların birbirleriyle anlaşmasına dikkat edin. Aksi takdirde sıkıcı bir geceye dönüşebilir.
* Oyunlar yılbaşında hayat kurtarıcıdır. "Sevmem" demeyin ve mutlaka tombala edinin.

Eğlence sonrası konaklama
Yılbaşı için yeterli bütçesi olanlar için en iyi alternatif otelde konaklamalı eğlence. Yemek ve parti için asansörü çağırmanız yeterli olacaktır.
* Four Seasons Hotel Bosphorus'ta Boğaz manzarasına karşı, leziz yemekli bir yılbaşı eğlencesi kulağa hiç fena gelmiyor. Gece eğlenc DJ eşliğinde olacak.
* Shangari-La Bosphorus'ta Viyana valslerinden Broadway şovlarına kadar farklı müzikler yapacak olan bir orkestra sahne alıyor.
* The Istanbul Edition Gold Bar, yılbaşı akşamı, başarılı performansıyla müzik severlerin beğenisini kazanan Kürşat Başar Orkestrası'nı ağırlamaya hazırlanıyor. Otelin konaklamalı, kahvaltılı paketlerine göz atabilirsiniz.

Yemek ve eğlence için...
*Fransa'dan ithal yemek ve eğlence mekanımız Mama Shelter, dört farklı menü seçeneği oluşturmuş. Gece boyunca yemeğe DJ müziği eşlik ediyor. Kişi başı fiyat da 290 lira.
* Lucca, her yıl olduğu gibi fiks menü yapmıyor. Tıpkı Mar Group'un restoranlarından Hardal gibi. Yiyip içtiklerinizi ödüyorsunuz. Ama geceye özel DJ performansları var.
* Kuruçeşme'de eski bir şaraphaneyi restore ederek yeniden hayata geçiren Soul Group, her katta ayrı bir eğlence paketi sunuyor. En üst katta yer alan La Mancha'da lezzetli yemekleri yiyip, DJ Mehmet Koçan müzikleri eşliğinde dans edebilirsiniz. İkinci katta bulunan Kydonia'da ise Türk-Yunan müzikleri ve buziki eğlencesi var. Fiyat kişi başı 275 TL.
* Hem sokakta, hem mekanda doyasıya dans ederek yeni yıla girmek isterseniz de buyurun Off Pera'ya. Gecenin fiyatı da 100 TL.
* Babylon 20 lira giriş ücreti alıyor, içeride ne yer içerseniz, onu ödüyorsunuz. Müzikler muhteşem: Oldies, Depeche Mode, Snap, ABBA...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu gece uzun olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN